Büyük yemin

Giriş Tarihi: 18.4.2013

Ankaragücü'ne gönül veren dernek ve taraftar grupları, kötü olaylarla gündeme gelmemek için bir araya geldi ve birlik ve beraberlik yemini etti

Ankaragücü'ne gönül veren dernek ve grup liderleri bir araya gelerek, kulübün kötü olaylarla ülke gündemine gelmemesi için birlik ve berberlik yemini etti. 35 yıldır takımın peşinden koşan Celal Oltulu'nun çağrısı üzerine 19 Mayıs Spor Kompleksi'nde toplanan Gecekondu Ankaragücü Taraftar Derneği, Pegasus Taraftar Derneği, 1910 Genç Ankaragüçlüler Derneği, Maraton, Sol Kapalı, Body Boys, Sağ Kapalı taraftar gruplarını temsilen yaklaşık 40 kişi, bugüne kadar yaşanan olayları ve kulübün son durumunu masaya yatırdı. Toplantıda dernek ve grup temsilcileri tek tek söz alarak eleştiri ve öz eleştiride bulundu.

BİR DAHA ASLA YAŞANMAYACAK
Toplantı sonunda yapılan ortak açıklamada, Ankaragücü'nün yaşadığı kötü günlerde birlik ve beraberlik içinde hareket edeceklerini belirten taraftarlar, "Birileri bizi çıkarlarına alet edip bölüp parçaladı. Kimsenin adamı olmayacağız. Sadece Ankaragücü'ne hizmet edenlerin yanında yer alacağız. Özelikle bu yıl tribünlerde yaşanan olaylar hepimizi üzdü. Ülke gündemine hep coşkumuzla takımıza bağlılıkla gelirken, bize yakışmayan olaylar yaşandı. Bunu içimizden arkadaşlarımız yaptı. Olumsuzluklar bir daha asla olmayacak. Hiçbir Ankaragücü taraftarının böyle olaylara karışmasına müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük yemin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN