Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç sanat bir çerçeve

Ressam Abdurrahman Kaplan'ın "Müzik ve Dans Üzerine Çeşitlemeler…" sergisinde üç ayrı sanat dalı, farklı estetik yorumlarla tuvale yansıyor

Usta ressam Abdurrahman Kaplan'ın Krişna Sanat Galerisi'nde açılan "Müzik ve Dans Üzerine Çeşitlemeler…" adlı sergisinde üç sanat dalı, resim, müzik ve dans, sanatçının kendine özgü estetik yorumuyla tuvale yansıyor. 36 Osmanlı padişahının portre ve tuğralarını içeren "Padişahların Zaferi" serisi ilgiyle karşılanan Kaplan'ın 14 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek Müzik ve Dans Üzerine Çeşitlemeleri'nde 40 farklı eser yer alıyor.

SANATÇI KONFEKSİYON ÜRETMEZ
Sanatçının, hangi sanat dalıyla uğraşırsa uğraşsın, sürekli aynı şeyleri tekrarlamaması gerektiğini söyleyen Kaplan, "Tekrar, sanatçıyı kendi resminin mezarı yapar. Konfeksiyon olmak, sanatçının sonunu hazırlar. Türk resmindeki taklitten artık vazgeçilmelidir. Dünyanın her yerinde tanınabilir bir Türk Resim Kimliği'nden söz edebilmek için, sanatçılarımız kendi toplumumuzun, coğrafyamızın yoğun zengin kültürel ve tarihsel birikiminden faydalanmalıdır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç sanat bir çerçeve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN