Zorba Balesi mayısta Ankara'da

Giriş Tarihi: 27.4.2013

Dünyaca ünlü balet Irek Mukhamedov'un dansıyla hayat bulacak Zorba Balesi, 11-12 Mayıs günlerinde ATO Congresium'da sahnelenecek

Ankara Devlet Opera ve Balesi, Mikis Theodorakis'in müziği, Lorca Massine'nin metni ve koreografisi, dünyaca ünlü balet Irek Mukhamedov'un dansıyla hayat bulan Zorba Balesi'ni, Başkentliler'le buluşturuyor. 2009 yılında yine Zorba için Türkiye'ye gelen balenin efsane ismi Mukhamedov, Devlet Opera ve Balesi'nin 11-12 Mayıs'ta Congresium'da yeniden sahneye koyacağı eser dolayısıyla bir kez daha Ankara'ya geliyor. DOB Genel Müdürü Rengim Gökmen, Congresium'da yapılan projenin tanıtım toplantısında, Zorba'nın dünya edebiyatında önemli yer tutan bir eser olduğunu, sinemaya aktarıldığında da büyük bir ilgiyle karşılandığını belirterek, "Ankara'ya bir ilki yaşatacağız. Zorba'nın Ankara'daki son etkinlikleri olacak. Dünyada görülmesi çok zor olan bir şey. Ankara dışından da sanatseverlerin rağbet edeceğini umut ediyorum" dedi.

Orkestra şefi Bjor Hoinic

Zorba, 11 Mayıs'ta saat 20.30'da ve 12 Mayıs'ta saat 19.00'da Congresium Ankara'da sahnelenecek. Eserin orkestra şefliğini Bujor Hoinic yapacak. Zeynep Sunal'ın sahneye koyduğu Zorba, dekor ve kostümde Gürcan Kubilay, ışık tasarımda Fuat Gök imzasını taşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorba Balesi mayısta Ankara'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN