Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de sular kaynıyor

CHP Ankara İl Başkanlığı'nda 19 başkan yardımcısı görevinden istifa etti. Yöneticiler, CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'ın da istifa etmesini istedi

Yaklaşan yerel seçim öncesinde CHP Ankara İl Başkanlığı'nda hareketli günler yaşanmaya başladı. CHP Ankara İl Başkanlığı'nda görev alan 19 il yöneticisi, başkan yardımcılığı görevini bıraktı. Yöneticiler CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'ın da başkanlık görevinden çekilmesini beklediklerini ifade etti.

YENİDEN YAPILANIYOR

Yaşanan istifalarla ilgili açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, 30 yönetim kurulu üyesinden 19'unun başkan yardımcılığı görevinden istifa ettirildiğini ve yeniden yapılanmaya yönelik görev dağılımı yapılacağını dile getirdi. Yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımı konusunda talebi olduğunu belirten Alçın, "Tüzükte 'gerektiği kadar başkan yardımcısı yapılabilir' deniyordu ama ben 30'unu da başkan yardımcısı yapmıştım. Yönetim kurulunun yeniden yapılanması için önerilerle gelen arkadaşlarımız var. Biz de görevleri sıfırlayıp yeniden görev dağılımı yapacağız" dedi.

'Muhalif oldukları doğrudur'
CHP Ankara İl Başkanlığı'nda yaşanan istifaların temel nedeni hakkında açıklama yapan Başkan Alçın, "İstifa eden arkadaşların bir kısmının bana muhalif olduğu doğrudur. Bundan sonraki aşamada o arkadaşlar ne yapar bilemiyorum ancak bunu çok da önemsemiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de sular kaynıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN