Hasan Ötkün: Sessiz gemi

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Bir dönem Hümeyra, seslendirdiği "Sessiz Gemi" adlı şarkısıyla uzun süre liste başı olmuştu. Ankaragücü'nün PTT Birinci Lig'den de küme düşmesi dinleyen her insanı hüzünlendiren bu şarkının sözlerini aklıma getirdi.
Bakın, şarkının sözlerinde ne diyor;
Artık demir almak günü gelmişse zamandan Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol Sallanmaz o kalkışta ne mendil ne de bir kol...
Ankaragücü
de sessiz sedasız gitti. Haftalar önce, düşmesi kesin gözüyle bakılan sarı-lacivertli futbolcuların son çırpınışları sonuç getirmedi. Başkent futbolundaki çöküş devam ediyor. Yüz yılı aşkın mazisi bulunan Ankaragücü'nün tarihine yakışmayan yolda olması gerçekten de üzücü. Avrupa'da başkentinden şampiyon çıkmayan tek ülkeyiz. Ankara, bırakın şampiyon çıkarmayı mevcutlarını bile koruyamıyor. İşte PTT, işte Hacettepe, İşte Demirspor, İşte Şekerspor… Birinci Lig'de yıllar öncesi çok sert esen futbol rüzgarından şimdilerde eser yok. Yaprak bile kımıldamıyor. Hümeyra'nın seslendirdiği şarkıyla mevzuuya girdik. İsterseniz yine sözleriyle devam edelim; Birçok giden Memnun ki yerinden Çok seneler geçti, şok seneler geçti Dönen yok seferinden... Şimdi uzaklara gidenlere Ankaragücü de eklendi. Öbürleri yerlerinden memnun ki (!) geri dönmediler.
Dileriz Ankaragücü; ismine, tarihine ve de ait olduğu yere en kısa zamanda döner.
Bu köşeden çok seslendik. Ne yazık ki, "Tık" yok. Bir kez daha seslenelim.
Başkent'te yaşayan, kendini başkentli sayan işadamı, sanayici, bürokrat, politikacı.
Gemi meçhule gitmeden rotasını geri çevirmesi için herkes dümene geçsin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Ötkün: Sessiz gemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN