Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lüks otomobil tezgahı çökertildi

Yurt dışından getirdikleri otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirerek düzenledikleri sahte belgelerle piyasaya satan 26 kişi yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri 10 süren teknik ve fiziki takip sonucu yurt dışından getirdikleri kaçak lüks otomobilleri çeşitli işlemlerden geçirip satan bir şebekeyi tespit etti. Savcılık talimatıyla 10 ay önce düğmeye basan polis, Afyonkarahisar merkezli bir şebekenin akıllara durgunluk veren dolandırıcılık tezgahını ortaya çıkardı. Kaçak lüks otomobil suçu işlemekten cezaevinde yatan A.F.T. yönetimindeki şebekenin yurt dışı bağlantısı deşifre edildi.

SAHTE RUHSAT
Şebekenin Afyonkarahisar'da kurdukları paravan şirketler üzerinden yurt dışından getirdiği araçları atölyede "doktor" lakaplı İ.S. tarafından çeşitli işlemlerden geçirdiği belirlendi. Pert, çalıntı ve hacizli araçlara ait motor ve şasi numaraları değiştirilen araçlara sahte evraklarla ruhsat çıkarıldığı saptandı.

16 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı
Sıfır modelmiş gibi gösterilen bu araçların internet ve galeriler aracılığıyla bürokrat, siyasetçi, iş adamları ile çok sayıda kişiye satıldığı ortaya çıktı. Ankara, İstanbul, İzmir ve Afyonkarahisar başta olmak üzere 16 ilde eş zamanlı yapılan operasyonla yakalanan 26 kişi sorguya alındı. Operasyon kapsamında 20 lüks otomobil, 7 otobüs, 11 adet çekici, 2 kamyon ve 19 römork ele geçirildi. Kullanılan araç ve sahte belgelere de el konuldu. Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüks otomobil tezgahı çökertildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN