Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dostlarla kahve keyfini yaşayın

Çukurambar'da kapılarını açan Coffee Double Keyf'in sahibi Hasan Yıldız'ın en büyük hedefi markala��mak

Giriş Tarihi: 27.5.2013
Her milimetresine ayrı bir önem gösterilerek tasarlanan Coffee Double Keyf, kendinizi özel hissettiriyor. Güleryüzlü, işine hakim personelin hizmet verdiği mekanın sahibi Hasan Yıldız'la kahvelerimizi yudumlarken keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Bize kendinizden bahseder misiniz?
* 1972 Konya Kulu doğumluyum. Ailem yurt dışında yaşıyor. Ben de yurt dışında büyüdüm. Daha sonra Türkiye'ye dönüp yatırım yapmaya başladım.
Ne tür yatırımlar yaptınız?
* Türkiye'de çok iyi bir beyaz eşya markasının mağazasını açarak işe başladım. Daha sonra emlak sektörüne ilgi duydum. Emlak alım satım işleriyle uğraşmaya başladım. Şu an bulunduğumuz Coffe Double Keyf'in yerini satın almamızla birlikte de restoran işletmeciliğine de girmiş olduk. Coffee Double Keyf çok özel ve farklı bir mekan… Ben hayatımda ne iş yaparsam yapayım her şeyin mükemmel olmasını isterim. Coffee Double Keyf'e bu mükemmeliyetçiliğimin eseri diyebiliriz. Mekanımızın tasarımını yaparken her milimetresini planladık, en iyi işçilikle, en iyi ürünler kullandık. Biz günü kurtarmak adına bir mekan tasarlamadık, gelecekte çok büyük bir marka yaratmayı hedefleyerek temellerimizi sağlam attık.
Neden Coffee Double Keyf ismi?
* İnsanlar kahvelerini içerken dostlarıyla birlikte hoş sohbet edebilsin, birlikte eğlenceli anlar geçirsin istedik. Bu nedenle alt katımızı kafe-restoran şeklinde düzenlerken üst katımızı da satranç, scrable, kağıt oyunları oynayabilecekleri bir mekan haline getirdik. Bir müşterimiz kapıdan içeri girip mekanı gezdiğinde "yüzyılın muhteşem keyfi" dedi. Biz de bundan esinlenerek slogan haline getirdik bu cümleyi.
Özel bir mekan yarattık dediniz, biraz açar mısınız?
* Elbette, mesela kahvelerimiz Brezilya'dan geliyor. Kullandığımız gıdaların doğal, bunları tedarik ettiğimiz yerlerin A plus olmasına özen gösteriyoruz. Gıda güvenliği bizim için çok önemli. Aynı zamanda sunuma çok önem veriyoruz. Bu nedenle kullandığımız her ürünü özel olarak tasarlattırıp, ürettik. Müşterimiz yemeğin lezzeti yanında görselliğini de yaşasın istedik.

Her genç gibi hız tutkum var

Biraz da mutfağınıza değinelim…
*
Mutfağımız Türk, İtalyan ve Meksika mutfaklarının karışımından oluşuyor. Hanedan kebabımız, hünkar beğendimiz, fajitamız, makarna ve pizzalarımız, İstanbul'da özel olarak ürettirdiğimiz köftemiz menümüzü süslüyor. Hafta sonlarında Türkiye'nin en özel yerlerinden gelen ürünlerle zengin içerikli serpme kahvaltı da sunuyoruz.
Peki ya içecekler?
*
Kahve olmazsa olmazımız. 30'u aşkın kahve çeşidimiz var. Yazın özellikle frappe'lerimiz, iced kafelerimiz tercih ediliyor.
Biraz kendinizden bahseder misiniz? Neler yapıyorsunuz?
* Ben seyahat etmeyi, dünya ülkelerini gezmeyi, yeni kültürler tanımayı seviyorum. Şu ana kadar 30'u aşkın ülke gezdim. Ailemin yurt dışında yaşıyor olması nedeniyle sık sık Avrupa'ya gidip, geliyorum. Her genç gibi benim de olmazsa olmazım araba tutkusu. Çocukluğumdan bu yana BMW'lere ilgim çok fazla. Hız yapmayı çok seviyorum ama trafiğe uygun olan alanlarda bu tutkumu gerçekleştiriyorum.

Personel 6 hafta eğitim görüyor

Sizin gibi genç girişimcilere vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
*
Benim en büyük hayalim bir gün birilerine istihdam sağlayabilmek. Daha çok insan istihdam edebilmek, daha çok insanın evine ekmek götürmesine vesile olabilmek için çok çalışıyorum. Çalıştıkça mutlu oluyorum. Bir de en büyük hayallerimden birisi bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek. Bu anlamda özellikle sivil toplum kuruluşlarına Coffee Double Keyf'in kapılarını açacağız. Mesela önümüzdeki hafta genç kızların eğitimlerine katkı sağlamak için yapılacak bir etkinliğe sponsor olacağız. Bir insanın hayatına dokunabilmek bize ayrı bir keyif verecek.
Mekan işletmeciliğinde en önemli sorun personeldir, sizde durum ne?
*
Bizim çalışanlarımızın büyük bir çoğunluğu üniversite mezunu. Bugün iş müracaatında bulunan kişiye hemen 'işin başına geç' demiyoruz. Altı haftalık bir eğitim ve oryantasyon sürecinden geçiriyoruz mutlaka. Ondan sonra iş başı yaptırıyoruz. Bizim için her müşterimiz çok önemli ve değerli. Bunun bilinciyle hareket etmek zorundayız. Bu nedenle de personel kalitemiz en üst düzeyde. Bunu zaten siz de gözlemleyeceksiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dostlarla kahve keyfini yaşayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN