Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olta balıkçıları yarıştı

Bu yıl 12'ncisi düzenlenen Olta Balıkçıları Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Kızılırmak'ta bir araya gelen 285 balıkçı, 4 farklı kategoride hünerlerini sergiledi

Kırıkkale'nin Keskin ilçesine bağlı Köprüköy'de buluşan av tutkunları Kızılırmak'ta kozlarını paylaştı. Bu yıl 12'ncisi düzenlenen Olta Balıkçıları Şenliği, renkli görüntüler eşliğinde sona erdi. 4 farklı kategoride yarışan balıkçıları, yaklaşık bin 500 kişi izledi. Piknik havasında geçen şenlikte düzenlenen balık tutma yarışmasında derece alanlara çeşitli av ve olta malzemeleri hediye edildi.

4 KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİ

Oltacı-Avdoğa Dergisi'nin düzenlediği 12. Olta Balıkçıları Şenliği, Kırıkkale'nin Keskin ilçesine bağlı Köprüköy'de gerçekleştirildi. SABAH Ankara'nın da sponsorlar arasında yer aldığı etkinliğe bin 500 izleyici ve 285 olta balıkçısı katıldı. Kızılırmak'ta oltaları suya atan balıkçılar, "Kıyıdan En Çok Turna", "Kıyıdan En Büyük Turna", "Tekne ve Bottan En Çok Turna", "Tekne ve Bottan En Büyük Turna" kategorilerinde kozlarını paylaştı.

82 SANTİMETRE UZUNLUĞUNDA

Avcılık ve Yaban-Av Hayatı Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Üçbaş, düzenlenen etkinliğin geleneksel hale geldiğini belirterek, doğa tutkunlarıyla hem piknik yapmak hem de yarışma heyecanını paylaşmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi. Yarışmanın sonunda 82 santimetre uzunluğunda turna balığı yakalayan Mehmet Adnan Aslan, tekne ve bottan en büyük balık kategorisinde birinci oldu.

BİRİNCİLER BELLİ OLDU
Kıyıdan 55 santimetre uzunluğunda yakaladığı balıkla kendi kategorisinde birincilik elde eden Cem Deniz Duraklıoğlu'nun yanı sıra teknesiyle en çok balık yakalayan Ergun Alıntaş ve kıyıdan en çok balık yakalayan Neşet Aksungur da dahil oldukları kategoride birinciliği yakalayan isimlerden oldu. Yarışmada gösterdiği performansıyla dikkat çeken Görkem Çağman ise jüri özel ödülüne layık görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Olta balıkçıları yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN