Doğa, evin içine taşınıyor

Giriş Tarihi: 30.6.2013

"Doğanın kucağı" İncek'te yükselen 765 konutluk İncek Prestij, ortak kullanım alanlarında da sağlıklı ve çevreci yapı malzemeleri kullanıyor

Başkent'te "doğanın kucağında" 765 konutluk "yeni bir şehir" oluşturan İncek Prestij Projesi, konutların içi kadar ortak kullanım alanlarında da tamamen standartlara uygun, sağlıklı, çevreci yapı malzemeleri kullanarak temiz doğayı projenin yaşam alanlarına aktaracak. Proje ortaklarından Sarper Ak, İncek'in, kentin merkezinde olmasına karşın, ormanlık alanları, temiz doğasıyla insanları kır ortamına götürdüğünü, bu özelliğiyle stresten arındırarak huzur verdiğini kaydetti.

KİRLİLİKTEN UZAK

Projelerinin de İncek'in tam orta noktasında yer aldığını, ana yol üzerinde olmaması nedeniyle kent gürültüsü ve kirliliğinden tamamen uzak olduğunu dile getiren Ak, şunları söyledi: "Günümüzde son yapılan konutlarda dikkat edilen önemli konulardan biri, binaların çevreci olması, çevreye zarar vermeyen malzemelerin kullanılması. Biz de 765 konutlu modern şehirde, konuklarımızın temiz doğayı evlerinin içine taşımasını istedik."

Zehirli boyalar asla kullanılmayacak
Sarper Ak, projelerinde benzen, formaldehit, tolüen gibi Dünya Sağlık Örgütü tarafından hava kirleticiler olarak kabul edilen malzemeleri kesinlikle kullanmayacaklarını, solvent, kurşun ve asbest içerdikleri için iç mekana zehirli gaz yayan boyaların da İncek Prestij'e giremeyeceğini kaydetti. Bu ve benzeri malzemelerin buharlaşarak solunum yoluyla vücuda girdiğini ve zehir etkisi gösterdiklerini anlatan Ak, şunları kaydetti: "Alımlarımızda koruyucu olarak kullanılan vernik ve cila gibi malzemelerin su bazlı olanlarını tercih ediyoruz. Mutfak tezgahları gibi mekanlarda ise kurşun kadmiyumdan arındırılmış malzemeler yer alacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa, evin içine taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN