Karagöz'ün İsyanı

Giriş Tarihi: 13.7.2013

Fransa'da yapılacak Görme Engelliler Dünya Atletizm Şampiyonası'na antrenör yerine 3 teknik kurul üyesi gitti. Antrenör Karagöz isyan etti

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Atletizm takımı antrenörü İsmail Karagöz, Fransa'da yapılacak Görme Engelliler Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 3 sporcusunun yanında olamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Karagöz, "Fransa'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi 8 sporcu temsil edecek. Bunlardan 3'ü Zülfikar Süre, Semih Deniz ve Abdullah Yakın, Çankaya Belediyesi Atletizm Takımı sporcusu. Birlikte Birçok başarıya imza attık. Dünya Şampiyonası içinde 23 Haziran'dan beri Ankara'da çalışıyoruz. Federasyonumuz, şampiyonda 1 sporcusu yarışan antrenörleri Fransa'ya götürüyor, 3 sporcumun yarıştığı şampiyonda ben sporcularımla olamayacağım" dedi.

'Üyeler var, ben yokum'
Federasyonu'nun Fransa'ya 3 teknik kurul üyesini götürürken kendilerini götürmesinin anlam veremediğinin ifade eden İsmail Karagöz, "Federasyon şampiyonaya teknik kurulu üyeleri Ahmet Melek, Hamit Er, Göksel Erdoğan'ı götürüyor, bizi götürmüyor. Şampiyonada 1 sporcusu olan Muhyettin Gökçe ve İbrahim Şebaş sporcuları ile birlikte olurken ben, 3 sporcumun yanında olamayacağım" diye konuştu.

'Yanlarında olmalıyım'
Kendisinin sporcuları ile birlikte olmasının alınacak neticelere olumlu katkı sunacağını ifade eden dertli antrenör şunları söyledi: "Ben sporcularımla 5 yıl birlikteyim. Onları normal bir sporcu gibi düşünemezsiniz. Yarışın her anında yönlendirilmesi gerekir. İşin teknik yönünün yanında psikolojik yönü göz ardı edilmemeli. Kafilede 3 teknik kurul üyesi yer alabiliyorsa 3 sporcusunun yarıştığı bir şampiyonda antrenör de Fransa'ya götürülmeliydi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karagöz'ün İsyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN