Kornaya ağır fatura

Ankara'da bir ay süren eylemlerde uzun süre korna çalarak çevreyi rahatsız ettiği belirlenen 1215 sürücüye trafik ekiplerinin ceza kestiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 22.7.2013
Ankara'da yaklaşık 1 ay devam eden Gezi Parkı eylemlerin bilançosu ağır oldu. Kamu mallarına verilen zararın yanı sıra eylemlerin yoğunlaştığı bölgelerde esnaf da büyük zarara uğradı. Eylemlerin yoğun olarak yaşandığı haziran ayında maddi hasarın faturası da hayli kabarık çıktı. Ankara'da 700'ü aşkın kişinin gözaltına alındığı olaylara araçlarıyla katılanlar da trafik polisleri tarafından denetlendi.

EKİPLERDEN SIKI DENETİM

Ankara'da alkollü araç kullanan eylemcilerden sonra korna çalarak eyleme destek verenlere de ceza kesildiği ortaya çıktı. Başkent'te değişik noktalarda 1 ay süren eylemlere emniyete bağlı farklı şubelerin yanı sıra trafik denetleme şubesine bağlı ekipler de görev aldı. Ayrıca eylem alanlarında Fahri Trafik Müfettişleri tarafından da tespitler yapıldı. Trafik denetleme ekipleri de cadde ve bulvarlarda denetimler yaptı.

93 BİN 555 TL'LİK CEZA
Alkollü sürücü ve eksik evrak uygulamasının yanı sıra eylemlerde uzun süre korna çalanlar da takibe alındı. Plakaları tespit edilerek cezaları yazıldı. Karayolları Trafik Kanunu kapsamında yapılan idari ceza uygulamasında uzun süre korna çalarak çevreyi rahatsız ettikleri gerekçesiyle sürücülere 77 TL'den ceza makbuzları kesildi. Eylemlerin devam ettiği haziran ayı boyunca 1215 sürücüye toplam 93 bin 555 TL ceza kesildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kornaya ağır fatura
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN