Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yiğiner'den sert tepki

Giriş Tarihi: 27.7.2013

Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, kongreyi iptal ettirmeye çalışan çevrelere, "Artık bu kulüpten elinizi çekin" diye sitem etti

A nkaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, bazı çevrelerin 6 ay önce yapılan genel kurulu iptal ettirme gayretlerine sert çıktı. Yiğiner, "Mahkeme kararı ile kongreyi iptal ettirmeye çalışanlara sesleniyorum. Ayak oyunlarına başvurarak kulübü bugüne kadar soyanlar ve bu hale getirenler artık ellerini çeksin. Biz mahkemelerin vereceği her türlü karara saygılıyız" diye konuştu.

GÖVDEMİZİ KOYDUK
Başkan Yiğiner, Ankaragücü'nü yaşatmak adına verdikleri mücadelenin altını çizerek, "Ben ve arkadaşlarım 6 ay önce göreve geldik. O zaman futbolcular yiyecek yemek bulamıyordu, maça çıkacak forma yoktu. Doğalgaz alınmadığı için soğuktan binalara girilmiyordu. Deplasmanlara giderken futbolcular otobüsten indirme tehdidiyle karşı karşıya kalıyordu. Biz, bu kulübü kimsenin aday olmadığı kongre ile devraldık. Biz taşın altına gövdemizi koyduk. Bunu yaparken amacımız Osmanlı'dan miras kalan bu kulübü yaşatmaktı" dedi.

BİZ 7 MİLYON KAYNAK YARATTIK
Kimsenin aday olmadığı bir süreçte, kimsenin kulübe uğramadığını dile getiren Mehmet Yiğiner, "Biz bugüne kadar 7 milyon kaynak yarattık. Bugüne kadar Ankaragücü'nü yaşatmak için ne gerekiyorsa onu yaptık. Transfer yasağını kaldırmak için bir sistem oluşturduk. Bu sistemde bütün alacaklılara alacağının yüzde 15'ini alma teklifini sunduk. Vassell ve Mehmet Hanifi Yoldaş bu teklifi kabul etmedi. Bu nedenle diğer kişilerle anlaşmamız bozuldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiğiner'den sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN