Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O doktorun işi zor

Kısa bacağını uzatmak isteyen Sami Ağgören'i yürüyemez hale getiren doktor H.Y. köşeye sıkıştı. Hastane yöneticisi doktora ceza vermeyen savcıyı da şikayet edecek

Giriş Tarihi: 14.8.2013
Hastadan bıçak parası alarak ameliyat yapan ve yanlış protez takarak hastanın hayatını daha da zorlaştıran Dr. H.Y. hakkında Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Ertek ise hastadan para alarak sakat bırakan doktoru serbest bırakan savcıyı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayet edecek.

AYNI SORUNLAR YAŞANDI
Hastaları mağdur eden doktoru cezasız bırakan savcıya da tepkili olan Mustafa Ertek, SABAH Ankara'ya konuştu. Ameliyatın ardından mağdur olan hastanın kendisine gelerek doktordan şikayetçi olduğunu savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu anlatan hastanın tedavisini üstlendiğini belirten Ertek, şunları söyledi: "Doktor H.Y. hakkında daha önce de çok sayıda şikayet aldık. Ancak gittiği mahkemelerce serbest kaldı. Savcılığın yürüttüğü soruşturmadan 'Kovuşturmaya gerek olmadığı' kararı çıkmış. Para ameliyattan önce verilirse teşekkür anlamına geliyormuş" diye konuştu.

SAVCIYI ŞİKAY ET EDECEK

Olay yaşandıktan sonra doktoru bağlı bulunduğu hastanelerden sorumlu genel sekreterliğe bildirdiklerini belirten Mustafa Ertek, "Doktorun açığa alınması ve hakkında soruşturma başlatılması için başvurduk ancak savcının bu kararıyla açığa alınamıyor. Hakkında soruşturma başladı. Bu olayda savcının böyle bir karar almasına çok şaşırdık. Bu kararı veren savcıyı şikayet edeceğim. HSYK'ya durumu anlatan yazı yazacağım" dedi.

'HASTANIN TEDAVİSİ BOYNUMUZUN BORCUDUR'
Hasta Sami Ağgören'in durumuna çok üzüldüğünü dile getiren Ertek, "Daha kaliteli bir yaşama kavuşma hayali kurarken daha beter oldu. Ben hastaya 'Tedavini üstleniyorum' dedim. Şimdi onun durumunun düzeltilmesi için gerekeni yapacağım. Yeniden ameliyat olup protezin çıkarılarak hastanın durumuna uygun yeni protezin takılması gerekiyor. İkinci ameliyat risk ama hastayı tedavi etmek de boynumuzun borcu. Gereken en iyi şekilde yapılacak" dedi.

Hüsniye ORAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O doktorun işi zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN