Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddeti önlemek için işbirliği şart

Yüksel, "Sporda başarının yegane ölçüsü paylaşmak, kucaklaşmak ve uzlaşmak olmalıdır" diyerek sezon öncesi önemli mesajlar verdi

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'den yeni sezon öncesi önemli mesaj… Vali Yüksel, "Sporu konuştuğumuzda başarının yegane ölçüsü paylaşmak, kucaklaşmak ve uzlaşmak olmalıdır" dedi. Ankara İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda konuşan Vali Yüksel, müsabaka alanlarına asılan siyasi, ideolojik, aşağılayıcı ve etnik ayrımcılığa dayalı pankartların spor ahlakına yakışmadığını söyledi.

Olumsuzlukların önüne geçelim

Alkol ve keyif verici maddelerin de sporla bağdaşmadığını vurgulayan Yüksel, "Paylaşma ve uzlaşma mekanları olan spor alanları, nasıl oldu da delici aletlerle ve silahlarla yan yana gelebildi. Bunları konuşmak gerekiyor. Olumsuz başlıklarla spor yan yana gelmemeli. Spor, elbette sadece bir yarış değil. Bize bütün dünyada para ile satın alınamayacak bir hazine veriyor. Toplumsal moral veriyor" dedi.

Sporu yüreğinde hisseden şehir
"Tüm çirkinlikleri ortadan kaldırmak en büyük hedefimiz" diyen Yüksel, şunları kaydetti: "Sporun barış projesi olduğuna inanıyoruz. Ankara, sporu yüreğinde hisseden inanılmaz bir şehir. Hepimiz spora çok ama çok önem veriyoruz. Ankara'da sporu çağdaşlık ölçüsü olarak da kabul ediyoruz. Başkent'te 1000'e yakın kulüp var. Lisanslı sporcu sayısı 150 bin dolaylarında. 75 tane de spor tesisi var ama yetmiyor. Sporda şiddeti önlemek için her zaman iş birliğine açığım. Sporu konuştuğumuzda başarının yegane ölçüsü paylaşmak, kucaklaşmak ve uzlaşmak olmalıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddeti önlemek için işbirliği şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN