Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli elektrikli araca tam not

Giriş Tarihi: 28.8.2013

Türkiye'nin ilk elektrikli otomobili olarak tarihe geçen Etox E-V, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir'den tam not aldı

100 kilometrelik mesafeyi 2 TL'lik enerjiyle kat etmeyi başaran Türkiye'nin ilk elektrikli otomobili Etox E-V, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'den tam not aldı. Aracı incelemek için firmanın İstanbul Yolu üzerinde bulunan merkezini ziyaret eden Özdebir, markanın yaratıcısı Ercan Malkoç için "Türkiye bir babayiğit arıyordu, o babayiğit Ankara'dan çıktı" diye konuştu. Seri üretimine başlanmasıyla ekonomik ulaşım imkanı sağlayacak olan Etox E-V'yi ziyaret eden ASO Başkanı Özdebir, "İçten yanmalı bir motorla kıyaslanmayacak kadar atak bir araba. 'Bırakın beni gideyim' diyor araba. Manevra kabiliyeti de yüksek ve kullanımı rahat, sessiz ve çevreci bir araç. Şu anda Ertex, yapmış olduğu geleceğin aracının ana iskeletini oluşturmuş oldu. Seri üretim halinde halka ucuz fiyatla avantajlı bir şekilde satışı da yapılması gerekiyor" dedi.

Malkoçlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç, otomobilin seri üretimle birlikte 25-30 bin TL arasında bir rakama satılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli elektrikli araca tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN