Keçiörenli çocuklara doğa kampı hediyesi

Uzun yaz tatilinden çıkan çocukların okul düzenine uyumunu kolaylaştırmak isteyen Keçiören Belediyesi, Çocuk Danışma Merkezi ile Nallıhan'da doğa kampı düzenledi

Giriş Tarihi: 12.9.2013
Keçiörenli çocuklar, 2013-2014 eğitim-öğretim yılına yüksek moral ve motivasyonla başlıyor. Çocukların yaz tatilinden sonra okula dönüşte yaşadığı psikolojik zorlanmayı dikkate alan Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi, anne ve babaların kaygılarını hafifletmek amacıyla yeni bir uygulamayı hizmete koydu. Nallıhan- Çayırhan'da uzman eğitimcilerin rehberliğinde Danışma Merkezi üyesi çocukların katılımıyla bir doğa kampı gerçekleştirildi.

KAMP ATEŞİ YAKTILAR
Üç günlük kamp süresince keşif yolculuklarına çıkan çocuklar, duyarlı çevre bilinciyle canlıların hayatına dair bilgiler edinme şansını yakaladı. Doğa yürüyüşleri sırasında çevreyi ve bölgenin doğal yapısını keşfeden çocuklar, kuş cennetinde de gözlem yaptı. Ayrıca tarihi ve kültürel mirasımızı da yakından tanıma fırsatını bulan çocuklar, yolculuk sırasında çadır kurarak kamp ateşi yakma tecrübesini de yaşadı. Çayırhan'daki kampa katılan çocuklar, zengin ve eğlenceli program sayesinde unutulmaz anlar yaşarken, yeni arkadaşlıklar edinme mutluluğunu da paylaştı.

Unutulmaz anlar
Kamp için özel bir psikososyal destek programı hazırlayan Keçiören Belediyesi, çocukların doğal hayatın içinde liderlik becerilerini geliştirmeyi, hayal kurmayı, keşfetmeyi, problem çözebilmeyi, mücadele etmeyi öğrenmelerine ve kendilerini daha iyi tanımalarına yardımcı oldu. Uzun bir eğitim maratonu öncesi Nallıhan-Çayırhan'daki kampa katılan çocuklar, unutulmaz anlar yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiörenli çocuklara doğa kampı hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN