Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'nın eksiği giderilecek

17. Uluslararası Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı, Tarım Bakanı Mehdi Eker ve Melih Gökçek'in katıldığı törenle açıldı. Gökçek, "Temeli atılacak fuar alanıyla Ankara'nın eksiği giderilecek" dedi

Giriş Tarihi: 14.9.2013
17. Uluslararası Tarım ve tarım Teknolojileri (ARGOTEC) fuarı açıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, milletvekilleri, bürokratlar ve tarım sektörü ile ilgilenen vatandaşlar katıldı. Gökçek, Başkent'in sürekli genişlediğine, büyüdüğüne, yatırım üzerine yatırımların gerçekleştiğine dikkat çekerek, şunları söyledi: "Ankara'da bir eksiğimiz kaldı o da fuar alanımız. Sanayi Odası Başkanı, Ticaret Odası Başkanı, TOBB Başkanı, Esnaf Odaları Birliği Başkanı, Ankara Valiliği'nin de ortak olduğu birlikte çalıştığımız, projelerimiz bitti" diye konuştu.

SANAYİ VE TİCARET GELİŞECEK
Gökçek, "Temelini önümüzdeki ay içinde atacağımız fuar alanımız, 6 ile 8 ay arasında bitmiş olacak. Bu çeşit fuar yerlerinden kurtulacağız. Havaalanı yanına yapacağımız 50 bin metrekare kapalı, 50 bin metrekare açık fuar alanımız sayesinde Ankara'nın sanayisini de ticaretini de daha geliştirmiş olacağız" dedi.

'FUARLAR TEKNOLOJİLERİN PAYLAŞILDIĞI YERLERDİR'
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise fuarların ilgili sektördeki en son bilgi ve teknolojilerin paydaşlar tarafından paylaşıldığı yer olduğunu söyledi. Tarımda da verimliliği arttıran en önemli unsurun bilgi ve teknoloji olduğunu ifade eden Bakan Eker, hükümetin uyguladığı strateji ve politikalar ile tarımda verim ve kalitenin arttığını, tarım sektörünün 2003 yılından itibaren sürekli büyüyen sektör olduğunu sayısal bilgilerle anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın eksiği giderilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN