Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumbaradan sandalye çıktı

Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK), gönüllü yardımlarına ara vermeden devam ediyor. HASVAK Eğitim Merkezi'nde bulunan kumbaradaki bağış parasıyla lösemi hastası ve ağır engelli Ceyda Kamışlı'nın yüzü güldü. HASVAK Genel Başkanı Engin Öztürk tekerlekli sandalyeyi Ceyda'nın babasına teslim etti.

"YÜKÜMÜZ HAFİFLEYECEK"
Gümrük muhafaza memuru ve iki engelli çocuk babası Arap Kamışlı, "HASVAK'a ve Engin Öztürk'e vefa borcumuz var. Kızım ağır engelli durumundan dolayı yürüyemiyor ve günlük aktivitelerini gerçekleştiremiyor. O yüzden ben teslim alıyorum. Kızım artık çok daha fazla rahat hareket edecek. Tabi kızımın çektiği çile bir yana onun bakımı da çok zor. Fakat bu sandalye ile bizim yükümüz de hafifleyecek" dedi.

HAYA TLAR KURTULUYOR
Yardımlarına aralıksız devam eden Engin Öztürk ise bir kumbaradaki bağışın nelere yardımcı olabileceğine vurgu yaparak şöyle konuştu: "Tek amacımız, daha fazla hastaya yardım eli uzatmak. Verilen eğitimlerle de birçok kişinin hayatı kurtuldu. Kazancımız ise Allah katında sevap işlemekten başka bir şey değildir ve bundan da son derece mutluyuz. Yardımlarımızdan herkes faydalanabilir. Yeter ki bize seslerini duyursunlar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumbaradan sandalye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN