Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balık fiyatları uçtu

Av sezonunu açıldı ancak vatandaş hala balık tüketemiyor. Bunun nedeni ise balık fiyatlarının el yakması. Palamudun tanesi 15, hamsinin kilosu ise 12 liraya satılıyor

1 Eylül'de son bulan av yasağının ardından tezgahlarda yerini alan balıkların fiyatı dudak uçuklatıyor. Tezgahların en ucuz balığı olan hamsinin kilosu 12 liraya çıkarken, palamudun tanesi ise 15 liradan satılıyor. Fiyatların bu kadar artması nedeniyle balıkçılara uğrayan vatandaşlar sadece tezgahlara bakmakla yetiniyor. Satıcılar ise iş yapamamaktan şikayet ediyor. Balık fiyatlarının son yılların en yüksek seviyesine ulaştığını söyleyen balıkçılar, fiyatların bir an önce düşmesini bekliyor.

'Vatandaş yiyemedi'

Balık sezonunun bu sene hiç iyi gitmediğini söyleyen Mehmet Duman, "Tezgahlara Marmara balığı gelmeden Karadeniz balığı geldi. Geçen sene 3 tanesini 10 liraya sattığımız palamudun bu yıl tanesi 15 lira. Hamsi geçen yıl 4 lirayken bu yıl 12 lira. İstavritin kilosu 10 lira. Vatandaş gelip tezgahtaki balıklara bakıp gidiyor. Palamudun fiyatı artık düşmez. Hamsinin düşmesini bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balık fiyatları uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN