Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Model uçaklar kıyasıya yarıştı

Gölbaşı'nda gerçekleşen 2013 Serbest Uçuş Anadolu Kupası'na ikisi Rus olmak üzere toplam 20 yarışmacı katıldı

Giriş Tarihi: 14.10.2013
Uluslararası Havacılık Federasyonu'nun takviminde yer alan "2013 Serbest Uçuş Anadolu Kupası" sona erdi. Organizasyona ikisi Rus toplam 20 yarışmacı katıldı. F1 A, F1 B, F1 C kategorilerinde gerçekleşen organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. Değişik kategorilerdeki model uçaklar Gölbaşı'nda gökyüzüne yükselerek büyük ilgi gördü.

"DESTEĞİMİZ SÜRECEK"
Türk Hava Kurumu Havacılık Eğitim Başkanı Bekir Akyüz, Türk Hava Kurumu'nun bu tarz yarışmalara destek verdiğini belirterek, "Amatör sportif havacılığın her dalında çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenleniyor. Yerli ve yabancı yarışmacılardan oluşan oldukça iyi katılımlı bir yarışma programı gerçekleşti. Biz kurum olarak desteğimizi her zaman sürdüreceğiz" dedi.

"OKULLARDA YAYGINLAŞACAK"
Akyüz, her sene amatör sporcu sayısını artırdıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Bu sporu özellikle okullarımıza yaymak istiyoruz. 2013 yılı içerisinde binden fazla Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerimize model uçak eğitimi verdik. Bu öğretmenler 2014 yılında kendi okullarında havacılık kulüpleri kuracak. Bu kulüplerde yine Türk Hava Kurumu'nun desteğiyle yeni model uçak yarışmacıları yetiştireceğiz."

'YABANCILAR İLGİ DUYUYOR'
Yenimahalle Havacılık Kulübü Başkanı Necdet Ergin, organizasyona yabancı yarışmacıların da ilgi gösterdiğini anlatarak, "Bu bizleri çok sevindiriyor. Doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Model uçaklar kıyasıya yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN