Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram sevinci

Ankara'da bayramın birinci günü kurban pazarlarına akın eden vatandaşlar ibadetlerini gerçekleştirdi. Bayram coşkusu ve kurban kesme telaşı yaşandı

Giriş Tarihi: 16.10.2013
Başkent'te kurbanlar kesildi. Bayram namazının ardından belediyelerin hazırladığı pazarlara akın eden Ankaralılar, daha önceden satın aldıkları kurbanları kesti. Toplu kesim yerlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle ise trafik kilitlendi. Kilometrelerce uzayan araç trafiği nedeniyle vatandaşlar kurban kesim yerlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

ACEMİ KASAPLAR İŞ BAŞINDA

Her yıl Kurban Bayramı'nda yaşanan acemi kasap manzaraları bu yıl da görüldü. Bayramın ilk günü Başkent'te acemi kasaplar yine iş başındaydı. Hastanelerin acil servisleri kurban kesmek isterken kendini kesen vatandaşlarla doldu, taştı. Tüm uyarılara rağmen kurbanını kendi kesmek isteyen ya da kasaplara yardımcı olmak isteyen kişiler kesici aletlerle yaralandı.

ÇOCUKLAR YİNE İZLEDİ
Başkent'in birçok noktasında ise uzmanların uyarılarına rağmen yine bildik görüntüler ortaya çıktı. Yetkililerin uyarılarına rağmen kurbanlarını kurban kesim yerlerinin dışında açık alanlarda kesen Ankaralılar, çirkin görüntüler oluşturdu. Daha önceki yıllarda olduğu gibi kurban kesiminin küçük çocukların gözlerinin önünde yapılması dikkat çekti.

KAÇAN KOVALANIR
Bayram hem renkli hem de üzüntü verici görüntülere de sahne oldu. Ovacık Kurban Pazarı'nda bir boğa sahibinin elinden kaçtı. Kurban kesim alanının içine kaçan boğayı yakalamak için vatandaşlar seferber oldu. Kızgın boğayı yakalamak için sopa ve iplerle peşinden koşturan vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu. Uzun uğraşlar sonucunda boğayı köşeye sıkıştırmayı başaran sahipleri, hayvanı etkisiz hale getirmeyi başardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN