Dönüşümde görev sırası partilerde

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, kentsel dönüşümle ilgili sıranın partilerde olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 10.11.2013
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, kentsel dönüşüme ilişkin sıranın siyasi partilerde olduğunu dile getirdi.

7 bin konuta kontrol

Deprem kuşağında olan Türkiye'nin Cumhuriyet sonrası en büyük projesi olan kentsel dönüşümle birlikte Türkiye'de 7 milyona yakın konut stokunun elden geçirileceğini hatırlatan Tellioğlu, deprem ve doğal afetlere karşı sağlam durabilecek güçlü yapılar inşa etmeyi amaçlayan projenin aynı zamanda modern ve çağdaş şehircilik anlayışına sahip yeni yaşam alanları planlamaya aracılık edeceğini söyledi. Kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapıların gelecek yüzyıllara kadar yaşayabilecek sağlamlıkta olduğunu ifade eden Tellioğlu, "Tarihi mirasımızı ve medeniyetimizi simgeleyecek, modern, planlı, altyapısı olan, ulaşılabilir ve bütün yaşam alanlarının planlanmış olduğu kaliteli şehirler oluşturmak, kentsel dönüşümde öncelikli hedefimiz olmalı. Bunun için de ilgili bakanlığın, belediyelerin, müteahhitlerin kısacası bu projeyle ilgili herkesin büyük sorumlulukları var" dedi.

'Rapor dikkate alınmalı'
Tellioğlu, şunları söyledi: "Belediyelerin de dönüşümün başarıya ulaşabilmesi için kendisini hazırlaması lazım. Belediye başkanlarına kentsel dönüşümle ilgili yol haritası olabilecek bir rapor hazırladık. Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılarına kentsel dönüşümle ilgili hazırladığımız raporu sunmaya çalışıyoruz. Bazı siyasi partilerden randevu talebine bile karşılık bulamadık."

SİYASET ÜSTÜ ÇALIŞMA

Kentsel dönüşümün siyaset üstü bir proje olduğunun altını çizen Tellioğlu, adayların belirlenmesinde yer ve bölgesine göre birinci kriterin 'kentsel dönüşüm bilgisi' olması gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşümde görev sırası partilerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN