Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umutlar Balbay'da

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında şimdi de bambaşka bir isim gündeme geldi. Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'ın Cengiz Topel Yıldırım ile bir görüşme yaparak adaylığını kutladığı öne sürülmüş konu hafta boyu Başkent kulislerinde konuşulmuştu. Ancak cezaevinden çıkan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'a olan ilgiyi gören partililer Genel Merkez'e Balbay'ın aday gösterilmesi için baskı altına almaya başladı. Balbay'ın Ankara'dan aday gösterilmesi durumunda, halen adı geçen diğer isimlerin tümünden daha fazla oy alabileceğini düşünen partililer, hem genel merkezi hem de Balbay'ı ikna etmeye çalışıyor. Hem parti tabanından tepki almayacak hem de sağ kesimden de oy alabilecek bir isim olarak gündeme getirilen Balbay'la ilgili beklentiler gün geçtikçe artıyor. Ancak Balbay'ın yargılanma süreci tamamlanmadı. Milletvekilliği dokunulmazlığı bulunduğu için yargılamaya ara verilecek. Sonrasında çıkacak bir olumsuz karar Balbay'ın yeniden cezaevine dönmesine neden olabilir. Bu risk ne kadar göze alınır bilemeyiz. Tüm bunlara rağmen bazı milletvekillerinin de desteğini alan bu teklifin nasıl şekilleneceğine ise önümüzdeki hafta yapılacak MYK toplantısında karar verilecek.

Keçiören bilmecesi
AK Parti, il Belediye Başkan adaylarını hafta sonunda Antalya'daki açıklama ile birlikte tamamlayacak. Sıra ilçelere gelecek. Önümüzdeki haftadan itibaren ilçeler bir bir açıklanmaya başlanacak. Ankara'da en çok merak edilen yerlerin başında Keçiören geliyor. Turgut Altınok'un Büyük Birlik Partisi'nden aday olması ile birlikte ilçedeki yarış iyice kızıştı. AK Parti, Türkiye'nin en büyük ilçesini kaybetme riskini göze almaz. Mevcut Belediye Başkanı Mustafa Ak, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Hilmi Gökçınar, Ahmet Baba gibi birçok isim konuşuluyor. Bu isimlerden biri olabileceği gibi bambaşka bir ismin Genel Merkez tarafından aday gösterilebileceği de kulislerde Keçiören'deki yarış başkanlıkla sınırlı değil. Meclis üyeliğinde bile büyük bir heyecan yaşanıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından Fatih Tezcan, AK Parti Keçiören Belediye Meclis üyesi aday adayı oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde 16 yıldır çalışan Tezcan, tecrübelerini Keçiören'e hizmet yolunda kullanmak istediğini söylüyor.

Karakaya'nın ziyareti
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya Sabah Ankara'yı ziyaret etti. Seçime büyük bir ekiple hazırlandığını anlatan Mevlüt Karakaya, yakında saha ekibinin sokaklarda vatandaşlarla birebir iletişime geçeceğini söyledi. Afiş ve bilbord reklamları için çalışma yapmamalarının yasal düzenlemelerden kaynaklandığını anlatan Karakaya, "Seçime çok iyi hazırlanıyoruz. Turgut Altınok ya da Mansur Yavaş'ın Büyük Birlik Partisi'nden aday olmaları MHP'yi etkilemez. Bizim Partililerimiz oylarını yine bizlere vereceklerdir"diyor. Anket firmalarının halkı yanılttığını da iddia eden Karakaya,
Ankara'da 1. partinin MHP olduğunu söyledi.

Beypazarı'nda ikili yarış
Ankara'nın uzak ilçelerinden Beypazarı'nda ise yarış neredeyse 2 aday arasında geçiyor. Mevcut Belediye Başkanı Cengiz Özalp, yeniden adaylık için başvurusunu yaptı. Kapatılan Uruş Belde Belediye Başkanı Osman Karlıdağ da aday adayı oldu. Osman Karlıdağ, Uruş gibi küçücük bir beldede önemli işlerin altına imza attı. Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra, geliştirdiği projelerle sık sık gündeme geldi. Çocuk yapan ailelere 3 yıl boyunca suyu ücretsiz vermesini de tüm Türkiye konuşmuştu. Beypazarı'nda da renkli bir yarış yaşanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umutlar Balbay'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN