Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoga sayesinde insanların empati yeteneği gelişiyor

Yoga Antrenörleri Derneği'nin Congresium'da düzenlediği "Yoga Karnavalı"na katılan Başkentliler birikmiş streslerini yogayla attılar

Giriş Tarihi: 13.1.2014
Ankara Congresium'da, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar, Yoga Antrenörleri Derneği (YOGAD) Başkanı Akif Manaf yönetiminde üç gün boyunca yoga yaptı. Manaf, ailelerin karnavala katılarak hoşça vakit geçirdiğini, birikmiş streslerini ve gerginliklerini atıp nefes aldığını söyledi.

Pozitif ilişkiler

Bilimsel araştırmalar doğrultusunda yaptığı değerlendirmede Manaf, "Düzenli olarak orijinal yoga sistemi uygulayan aileler, birbirleriyle daha sağlıklı iletişim kurabiliyor ve aile içerisindeki ilişkiler pozitif yönde etkileniyor. " diye konuştu.

Empatiyi geliştiriyor
Birikmiş stres ve gerilimin atılamamasının aile ilişkilerinin bozulmasına, bireylerin birbirinden uzaklaşmasına ve karşılıklı anlayışın yitirilmesine neden olduğuna dikkat çeken Manaf, yoga sayesinde insanların empati kurma yeteneklerinin de güçlendiğini söyledi. Festivale katılan aileler de yoganın sağlıklarına, aile içi iletişimlerine olumlu katkısı olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoga sayesinde insanların empati yeteneği gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN