Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteden Siirt'e destek

Giriş Tarihi: 23.1.2014

Ankara Üniversitesi Giysi Bankası, Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları ve Üniversite Vakfı, Siirt 80. Yıl İlköğretim Okulu'na yardım etti

Siirt 80. Yıl İlköğretim Okulu öğretmeni Özkan Baran, okulunda bulunan yoksul öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çareyi Ankara Üniversitesi Giysi Bankasına başvurmakta buldu. Yapılan başvuru hakkında konuşan Giysi Bankası Sorumlusu Melahat Okan, Giysi Bankasının çocuk kıyafeti toplamadığı için bu başvuru nedeniyle özel bir kampanya başlattıklarını ifade etti.
3
HAFTADA TOPLADILAR

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu Koordinatörü Prof. Dr. Neslihan Alkış ve Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları İlköğretim ve Ortaokul Müdürü Neriman Altun ve Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkan Vekili Prof. Dr. Kadirhan Sungurluoğlu ile temasa geçerek bir giysi toplama kampanyası başlatıldı. Giysi Bankası Sorumlusu Melahat Okan, bu kampanya ile üç hafta içinde toplam 54 koli giysi topladıkları bilgisini verdi.

KÜTÜPHANE KURULACAK

Bir kısmı Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları veli ve öğrencilerinin çabasıyla oluşturulan giysi kampanyasına aynı zamanda Fen, Ziraat, Veteriner, Siyasal Bilgiler ve Tıp Fakültelerinden de destek geldi. Kampanyada Vakıf tarafından 30 öğrenciye kaban ve mont da alındı. Siirt 80. Yıl İlköğretim Okulu'nu kardeş okul kabul eden Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları, önümüzdeki günlerde Siirt 80. Yıl İlköğretim Okulunda kütüphane kurulması yönünde de çalışmalara başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteden Siirt'e destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN