Şoförler odası seçimi için son karar YSK'da

Giriş Tarihi: 24.1.2014

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nın geçen hafta sonu olaylı geçen genel kurulla ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun kararı bekleniyor

Olaylı geçen Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nın genel kurul toplantısıyla ilgili son aşamaya gelindi. Eski başkan Mehmet Yiğiner'in Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilen itirazının ardından kafa karıştıran olayları Yüksek Seçim Kurulu'na taşıyan Yiğiner, bu hafta içinde açıklanması ön görülen kararı bekliyor.

YSK 'NIN KARARI BEKLENİYOR

Congresium'da geçen hafta gerçekleşen seçimde sandık başındaki görevlilerin tutanakları imzalamadığını iddia eden eski başkan Mehmet Yiğiner, "Kanunlara göre sandık başında yönetici duramaz, dört beş yönetici sandık başına kendi ismini yazdırdı, sandıkta görev aldı. Oy pusulaları da ortada yok" diyerek olayı Çankaya İlçe Seçim Kurulu'na taşımıştı. İlçeden itirazına ret cevabı alan Yiğiner, olaylı seçimi Yüksek Seçim Kurulu'na taşımıştı.

ŞENER GÖREVİNE DEVAM EDİYOR
Eski başkan Mehmet Yiğiner'in 2 bin 204 oy aldığı, yeni başkan Zafer Şener'in ise 2 bin 238 oy alarak başkanlık koltuğuna oturduğu olaylı seçimle ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun bu hafta içinde karar vermesi bekleniyor. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nın yeni başkanı Zafer Şener ise yaptığı açıklamalarda seçimde herhangi bir yanlışın yapılmadığını ve görevlerine devam edeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförler odası seçimi için son karar YSK'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN