Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 aşamada "paralel" tasfiye

Ankara'da emniyet müdürü, yardımcıları, şube müdürü ve memurları kapsayan "paralel" tasfiye ile 2 bin 250 polisin görev yerleri değiştirildi

İstanbul merkezli 17 Aralık operasyonu ile emniyetteki paralel yapıda köklü değişikliklere gidiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ile çok sayıdaki il emniyet müdürlüğündeki değişikliklerin en dikkat çekeni ise Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde yaşandı. Ankara Emniyeti'ndeki 5 aşamalı "paralel" tasfiye kapsamında 2 bin 250 polisin görev yerleri değiştirildi. Şube müdürleriyle başlayan süreç, emniyet müdür yardımcısı, emniyet müdürü, ilçe müdürleri, ardından memur düzeyine kadar indi.

1.5 ay önce başladı

Yaklaşık 1 buçuk ay önce başlayan paralel tasfiyelerde önce Organize, Kaçakçılık, Mali ve Narkotik, Asayiş ve Siber Suçlar şube müdürleri görevlerinden alındı. Ardından bu şubelerden sorumlu il emniyet müdür yardımcılarının görev yerleri değiştirildi. Daha sonra Kadir Ay'ıy yerine Kadri Kartal İl Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Bu süreçten sonra tasfiyeler İlçe Emniyet Müdürlükleri, amir ve başkomiserlere sıçradı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 aşamada "paralel" tasfiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN