Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent estetiği için 40 ekip seferber oldu

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi, Ankara'daki üç bin caddede 40 ayrı ekiple düzenli olarak hem bakım hem temizlik çalışması yapıyor

Giriş Tarihi: 10.2.2014
Ankara'daki 3 bin caddenin her iki tarafında, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 40 ayrı ekiple hem bakım hem temizlik çalışması yapılıyor. Programlı çalışmaya göre önce fotoğraf ekibi ihbarın yapıldığı sorunlu bölgenin fotoğrafını çekiyor ve çalışmanın kapsamı değerlendiriliyor. Ekipler, emniyet şeridi çekerek başladıkları tamiratı kısa sürede bitirerek çalışmasına devam ediyor. Bu çalışmalar sırasında da vatandaşlara da bilgi veriliyor.

MAVİ MASA YÖNLENDİRİYOR

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi'ne bağlı her biri 4 kişiden oluşan 40 ekip, Başkentliler'in Alo 153'e (Mavi Masa) yaptıkları ihbarlar doğrultusunda her gün yollara düşüyor. Yaz-kış çalışma yapan bakım ekipleri, Başkent'in hızla akan trafiğinde her türlü güvenlik önlemini alarak alt ve üst geçitlerde emniyetli araç ve yaya geçişinin sağlanması için de temizlik ve bakım çalışması yapıyor.

24 SAAT TEMİZLİK YAPILIYOR

Başkent'te Büyükşehir Belediyesi 83 yol süpürgesiyle de her gün Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen saatler arasında 24 saat temizlik çalışması yapıyor. Kent Estetiği Dairesi'ne bağlı 203 kişiden oluşan El Temizlik ekibi de ana caddeler üzerindeki kaldırımları süpürüyor, ana caddeler üzerindeki üst geçitlerdeki paslanmaz korkulukları yıkıyor ve temiz kalmasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent estetiği için 40 ekip seferber oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN