Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polatlı tarımla nefes alacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Polatlı'nın tarım ve hayvancılıkta ayağa kaldıracak projeleri hayata geçireceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 15.2.2014
Polatlı, tarımla ayağa kalkacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Polatlı'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi ile Sağlık Parkı'nın açılışını yaptı. Başkan Gökçek'e SKM'den parkın olduğu alana kadar 10 binler sevgi yürüyüşüyle eşlik etti. Gökçek, Polatlılar'a tarım ve hayvancılık alanında pek çok proje müjdesi verdi.

FABRİKA HAYALİ

Organize sanayinin altyapısının bedava yapılacağını anlatan Gökçek, "Hasanoğlan, Elmadağ'da fabrikaların altyapılarını yaptık. İnşallah Polatlı'da da bu hizmeti vereceğiz" dedi. Polatlı'nın senelerdir şeker fabrikası hayali kurduğunu anlatan Gökçek, "Etimesgut'taki şeker fabrikasını istiyorsunuz. Maliye Bakanımızla konuştuk. Bu hafta müjdeli haber getiriyoruz. Pahalı bir fabrika. Burada fabrikayı kurdurmayı taahhüt ediyoruz. Fabrikayı yapmak belediyenin işi değil. Ben buraya taşınması için elimden geleni yapacağım" dedi.

FAKÜLTEYLE İŞBİRLİĞİ

Yıllardır Polatlı'da sulama sorunu yaşandığını bildiğini açıklayan Gökçek, Gölpınar Barajı'nın bu sene projesinin başlayacağını, temelinin atılacağını müjdeledi. Gökçek barajın yapımının 2.5-3 sene içinde bitirileceğini anlatarak, "Bu barajla Polatlı'da tarım bir başka olacak. Tarım ve hayvancılık konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin de görevleri var. Biz bu alanda yatırım yapabiliyor, tesis kurabiliyor, fabrika açabiliyoruz. Ziraat fakültesi ile çalışmaya başladık. Hangi ilçede hangi işi yaparak köylümüzü zengin hale getiririz, ona bakacağız" dedi.

'JEOTERMAL KAYNAKLAR ÖNEMLİ'
Jeotermal kaynakların değerlendirildiğini anlatan Melih Gökçek, 40 km mesafede jeotermal kaynak bulunduğunu anımsattı. Bu suyla sera bitkisinin üretilmesini istediklerini söyleyen Gökçek: "Ankara'nın bir avantajı var. Yazın Antalya'da domates yetişmiyor. Ankara'da yetişiyor. Biz bunu organize edersek, köylümüz mutlu olacak. Polatlı'da soğan üretimi yaygın. 'Soğan tozu fabrikası' kuracağız" dedi.

YATIRIMLARI ANLATTI
Melih Gökçek, İl Özel İdaresi'nin yatırımlarını "29 okula para sarf edildi. 4 sağlık ocağı yapıldı. 2 hastaneye ek yapıldı. 1350 konut, 2 cami, 2 AVM yaptı. Köylerine kadar Polatlı'ya 2017 km asfalt döküldü" diye anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polatlı tarımla nefes alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN