Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bilgi ve tecrübeyle Çankaya'da'

Giriş Tarihi: 24.3.2014
1999 ve 2004 seçimlerinde iki dönem üst üste Ürgüp Belediye Başkanlığı yapan DSP Çankaya Adayı Bekir Ödemiş, 22 Temmuz 2007 milletvekili seçimlerinde Nevşehir CHP 1. sıra adayı olduğundan Belediye Başkanlığı görevinden ayrıldı. Ödemiş, "Bilgi ve Tecrübeyle Çankaya'da" sloganıyla adaylığını geçmişteki deneyimleri ve CHP'de yıllarca süren yurt geneli eğitim çalışmalarıyla beslediğini ifade ediyor.

ZİYARET TRAFİĞİ YOĞUN

CHP adaylığı döneminde parti tabanı tarafından ciddi şekilde desteklenen Ödemiş, bu seçimlerde aldığı desteği DSP'ye yönlendirmek istiyor. Bu sebeple yerel seçimler öncesinde sık sık kurum ve STK ziyaretleri ile Çankayalılar'a ulaşarak birebir çözüm yolları arıyor. Ödemiş seçmenlere "Çankaya ve Çankayalı'ya yakışır hizmet" sözü veriyor. Projelerini DSP Çankaya Belediye Başkan Adayı Bekir Ödemiş'ten dinleyelim: "Güler yüzlü ve yurttaş odaklı belediyecilik anlayışımız gereği her yurttaşın başkana ve yönetim kademesine doğrudan ulaşabileceği bir mekanizma oluşturulacak. Belediyemizin amacı, etkin bir şekilde çalışarak kentimizi daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu amacı gerçekleştirmek için üreten, çalışan ve projeler oluşturan bir uzmanlar ekibi kurulacaktır. Kentimizin sosyal, kültürel ve fiziksel etüdü yapılarak gereksinimler doğrultusunda hareket edilecektir. Böylece kaynak israfı yapılmayacaktır. Gerçekçi verilere dayandırılarak tarafımızdan hazırlanacak stratejik plan, kâğıt üzerinde kalmayacak, bizim yol haritamız olacaktır."

ÜN İVERSİTE KURACAK
Kent düzenlemelerinde temel ölçütün çevre değerleri olduğunu belirten Ödemiş, modern kent planlamacılığının ilkeleri doğrultusunda yapacağı düzenlemelerden doğan değer artışlarının da hakça bölüşüleceğini vaat ediyor. Seçilmesi durumunda belediye tarafından kurulacak bir "Eğitim Enstitüsü" ile okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm öğretim kademelerinde hem destekleyici hem de geliştirici hizmetler vereceklerini ifade eden Ödemiş, belediye tarafından kurulacak vakıf aracılığıyla da "Çankaya Kent Üniversitesi"ni hayata geçireceklerini belirtiyor. Emek piyasasının gereksinimleri doğrultusunda açacakları istihdama dönük "Meslek Edindirme Kursları"nın işlevsel olarak kurgulanacağını, Çankaya'yı dünya ölçeğinde bir sanat ve kültür merkezi haline getireceklerini kaydeden Ödemiş, bu amaçla belediye tarafından Sanat Akademisi ve Kent Kütüphaneleri gibi yerlerin kurulacağını dile getiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bilgi ve tecrübeyle Çankaya'da'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN