Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören'de kirli oyunları sona erdireceğiz

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kirli ittifakın 30 Mart'ta bozulacağını anlatarak, "Güven ortamı devam edecek" diye konuştu

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Özellikle büyük illerde AK Parti'ye ve Başbakan Erdoğan'a karşı oluşturulan kirli ittifakların Keçiören'de de sahneye çıktığını vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı ve AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Mustafa Ak, "Ankara ve İstanbul kadar önemli olan Keçiören'de, Başbakanımız'ın da ikamet ettiği ilçe olması dolayısıyla önümüzde seçim yerel seçim olmaktan çıkarak artık bir genel seçim havasına bürünmüştür" diye konuştu. Son dönemde AK Parti'ye karşı kurulan ittifaklar için neler söyleyeceksiniz? Bu ittifak Keçiören'de de mevcut mu?
Özellikle AK Parti'ye karşı olanların, AK Parti'nin karşısındaki en güçlü adayın etrafında buluştukları görülüyor. Bu durum Keçiören'de de böyledir. Bazıları "Altınok eşittir altı ok" şeklinde bir formülle Büyükşehir'de CHP adayına, Keçiören'de ise BBP adayına çalışıyor. Oluşturulan kirli ittifaklar, vatandaşların kapılarını çalarak "AK Parti'ye oy vermeyin, Keçiören'i kaybettirelim" şeklinde Keçiörenliler'e telkinlerde bulunuyor. Vatandaşlarımız gelip bunları bize anlatıyorlar tabii. Başbakan'la hesaplaşmak isteyenler ilçenin kaybedilmesi için ellerinden geleni yapıyor ancak tüm Türkiye'de olduğu gibi Keçiören'de de vatandaşlar, kurulan bu kirli oyunları gördü. Biz her zaman milli iradeye güvendik, bu seçimlerde de halkımız cevaplarını sandık başında verecektir. Türkiye son 2 yıldır önemli olaylar yaşıyor, büyük oyunların bozulacağı bu seçimde halkın bu olaylara tepkisinin ne olduğu ölçülecek. Bu nedenle yerel seçim adeta bir genel seçim havasına bürünmüştür. Vatandaşlarımız sadece adaylara bakarak değil aynı zamanda partilere bakarak da oy kullanacaklar. Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi dahil üç seçim var. Bu üç seçimin ilki için halkımız pazar günü sandığa gidecek ve bu seçimin sonucu diğer seçimlere etkileyebilecek bir güce sahip olduğundan son derece önemlidir.
Seçimlerde provokasyon yapılacağı iddiaları var. Siz de duyum aldınız mı?
Kaybetme korkusu içinde olanların gerçekleştirmeyi düşündüğü provokatif eylemlerin bilgileri geliyor. Seçimi şaibeli bir hale getirip sabote etmeye yönelik girişimlerin olacağını duyuyoruz. "Evet kaybedeceğiz ama en azından şaibe ortaya çıkartalım" gibi bir düşünceleri var. O nedenle şaibeye izin vermeyecek şekilde bir seçim geçirmek istiyoruz. Hangi partiden olursa olsun tüm Keçiörenliler'in sağduyu içinde olmalarını ve seçimin adeta bir demokrasi bayramı şeklinde geçmesini temenni ediyorum. Sandıktan çıkacak olan her sonuca saygımız var. Yeter ki sandık dışı olaylarla iktidara gelmeye çalışmasınlar. Sandıkla gelen ancak sandıkla gitmelidir. Demokrasinin özü de budur zaten.
Keçiören için gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projelerinizden bahseder misiniz?
Türkiye genelinde yapılan bir istatistikte Türkiye'nin en fazla gayrimenkul alım-satımı yapılan ve değerlendirilen ilçesi Keçiören oldu. Bu nasıl oldu? Bu tabiî ki huzur ve güvenle oldu. Keçiören 5 yılda huzura kavuştu. Keçiören'de 5 yıldır bir güven ortamı oluşturdu ve bunun sayesinde hem yatırım hem de gayrimenkulle alakalı bir akıma maruz kaldı. İnşallah bu huzur ve güven ortamı sarsılmaz. Dışarıdan gelip Keçiören'i tercih edenlerin sayısı hızla arttı. Biz de daha yaşanabilir ve şehirleşmiş bir ilçe olması için yatırımlarımızı ona göre planladık.

BU PROJELER İLÇEYİ AYAĞA KALDIRACAK

Ihlamur Vadisi:
Sadece Keçiören'e değil Ankara'ya da değer katacak 'Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi' çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Kokusundan muzdarip olunan Ankara Çayı'nda ASKİ ekipleriyle beraber ilk temizleme çalışmasını yaptık. Ankara Çayı bugün insanların burnunu tuta tuta geçmek zorunda olduğu bir yer haline geldi. Temizleyecek olan da bizleriz. İnşallah bu çayı tertemiz hale getirip içinde sandalların yüzdüğü, gezintilerin yapıldığı temiz bir çay haline getirip Keçiörenliler'in hizmetine sunacağız.
Islah Evi Peyzaj Projesi"
Bir diğer projem olan Islah Evi Peyzaj Projesi, Çaldıran Mahallesi'nde Adalet Bakanlığı'na tahsisli Islah Evi'nin bulunduğu, 126 dönümlük arazinin Rekreasyon Alanı olarak projelendirilmesidir.
Kösrelik Göleti: 'Kösrelik Göleti' rekreasyon projemiz de ise çalışmalar devam ediyor. Proje alanında günübirlik dinlenme ve ateşsiz piknik alanları, otoparklar, büfeler, kır kahveleri, kafeterya, çocuk oyun alanı ve izcilik kamp alanı, su üzeri kayık, sandal, kano binme, tırmanma alanları, amatör balıkçılık, su deposu, yağmur barınakları, göl feneri, güvenlik, wc, çeşmeler, seyir terasları ve birçok aktivite bulunmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de kirli oyunları sona erdireceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN