Tasarıma Türk imzası

ODTÜ Teknokent'te faaliyet gösteren tasarım merkezi Designnobis, İtalya'da düzenlenen yarışmada 15 ödül kazandı

Giriş Tarihi: 19.4.2014
ODTÜ Teknokent'te faaliyet gösteren tasarım merkezi Designnobis, İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen ve 208 ülkeden 12 binin üzerinden tasarımın yarıştığı A'Design Award'da 15 ödül birden kazandı. Designnobis ekibi kurucu ve baş tasarımcısı ODTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Hakan Gürsu, kazandığı son ödüllerle "En çok ödül alan tasarımcı" unvanını korudu. Ekibin bu yıl itibarıyla aldığı tasarım ödülü sayısı da 100'e ulaştı.

KENDİNE KENDİNE DEMLİYOR

Yarışmaya, uluslararası alanda 208 ülkeden 12 binin üzerinde katılımın gerçekleştiğini anlatan Gürsu, Designnobis'in bünyesinde geliştirilen tasarımlardan 'Steam' isimli buharla çay demleyen çaydanlık tasarımlarının 'Platin Ödül' alarak "Avrupa'nın en iyi ev aleti" seçildiğini bildirdi. Gürsu, tasarımlarında, buharın demlik bölümünde tekrar suya dönüşerek çayı kendi kendine demlediğini kaydetti.

40 ÖNCÜ ŞİRKET ARASINDA

Gürsu, güneş enerjisiyle çalışan "Solar Taksi" isimli tasarımları ve şeffaf görünümüyle modern bir kent mobilyası özelliği taşıyan "Phonebox" isimli tasarımlarının da gümüş ödüle layık görüldüğünü söyledi. Designnobis, kuruluşunun 5. yılında Türkiye'nin 40 Öncü Girişimci Şirketi arasında yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tasarıma Türk imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN