Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kameramanlar ödüllerini aldı

19. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması Ödülleri Rixos Otel'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması Ödül Tören Rİxos Otel'de gerçekleştirildi. Törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve çok sayıda gazeteci kat��ldı. En iyilerin yarıştığı gecede, yılın 'En İyi Haber Görüntü Ödülü'nü "Selahattin" rumuzlu görüntüsüyle Anadolu Ajansı kameramanı Ali Demir alırken, A Haber Kameramanı Mesut Dengibilgin, "Petrol Boru Hattı" rumuzlu görüntüsü de Serbest Haber Kategorisi'nde üçüncü oldu. Gecede konuşan Başbakan Erdoğan, "19. Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda dereceye giren kardeşlerimizin tebrik ediyor, başarıların devamını diliyorum. Türkiye Haber Kameramanları Derneği de tebrik ediyor, tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Görevi başında hayatını kaybeden kardeşlerimi yad ediyorum" dedi. Kameraman ve foto muhabirlerinin fedakarca çalışmalarına her gün bizzat tanıklık ettiklerini belirten Erdoğan, en iyi görüntüyü kaydetmenin üstün beceri gerektirdiğini ifade etti. Törende, günün anısına kendisine hediye takdim edilen Başbakan Erdoğan, bir süre de Başbakanlık kamerasını omzuna alarak çekim yaptı.

Spor Toto Özel Ödülü de sahiplerini buldu
Serbest Haber Kategerosi birincisi "By Maestro" rumuzlu görüntüsüyle Cihan Haber Ajansı'ndan Taha Yasin Alan oldu. "Sonuçsuz Çaba" rumuzlu görüntüsüyle Kanal A'dan Harun Aksoy ikincilik elde etti. Üçüncülüğü "Petrol Boru Hattı" rumuzlu görüntüsüyle A Haber kameramanı Mesut Dengibilgin elde etti. Yılın En İyi Haber Görüntüleri Kategorisi'nde Mansiyon Ödülü'nü "Vurulma Anı" rumuzlu görüntüsüyle Anadolu Ajansı'ndan Muatz Hamid aldı. ödülünü, "Filipinler" rumuzlu görüntüsüyle Anadolu Ajansı'ndan Kenan Yeşilyurt aldı. İkincilik ödülünü, "O An" rumuzlu görüntüsüyle Cihan Haber Ajansı kameramanı Taha Yasin Alan, birincilik ödülünü, "Selahattin" rumuzlu görüntüsüyle Anadolu Ajansı kameramanı Ali Demir aldı. Gecede, Spor Toto Özel Ödülü de verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kameramanlar ödüllerini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN