Şehit baba ve gazi oğul yıllar sonra buluştu

Kıbrıs Gazisi Mehmet Erdoğmuş, Sarıkamış'ta 53 yıl önce şehit olan babasının kabrini ailesiyle birlikte ziyaret etti

Giriş Tarihi: 19.5.2014
Ankara'da yaşayan Kıbrıs Gazisi Mehmet Erdoğmuş ve ailesi, 53 yıl önce Sarıkamış'ta şehit olan babalarının kabrini görmek için Kars'a gitti. Babası İsmet Erdoğmuş'un 1961 yılında Sarıkamış'ta 9'uncu Piyade Tümen Komutanlığı'nda askerlik görevini yaparken, bir araç kazasında şehit olduğunu söyleyen Erdoğmuş, "Babamın mezarını uzun yıllar imkansızlıklar nedeniyle ziyaret edemedim" dedi.

AKRABALARIYLA BİRLİKTE GİTTİ
Dedesinin isteği üzerine babasının Sarıkamış'ta bulunan Batı Kışla Askeri Şehitliği'ne defnedildiğini belirten Erdoğmuş, ailesinden babasının mezarını hiç görmemiş akrabalarıyla mezarı ziyaret ederek dua okuduklarını kaydetti. Erdoğmuş, babasının mezarını en son 2012 yılında iki kardeşiyle ziyaret ettiğini anlattı.

ŞEHİTLERE DUA ETTİLER
Erdoğmuş,"Biz bütün ailemizle Ankara'da yaşıyoruz. Babamın mezarını uzun yıllar imkansızlıklar nedeniyle ziyaret edemedik. Şimdi bütün ailemizin fertleri, hemen hemen hepsi, bu kutsal topraklara gelerek şehit babamızı ziyaret ediyorlar. Babamın 90 bin şehidin kanlarıyla sulanmış bu şühedanın yattığı topraklarda yatması bizi gururlandırır, onurlandırır" diye konuştu. Şehit ailesi, Sarıkamış Allahuekber Şehitlik Anıtı'nda Sarıkamış şehitlerine dua ettikten sonra Ankara'ya döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit baba ve gazi oğul yıllar sonra buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN