Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süne zararlısına karşı savaş

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, süne ile biyolojik mücadele kapsamında 75 bin süne parazitoitini Gölbaşı'ndaki bir köyde tarlaya bıraktı

Giriş Tarihi: 21.5.2014
Mayıs ayı başında süne mücadelesi çalışmalarına start veren Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, süne ile biyolojik mücadele kapsamında 75 bin süne parazitoitini Gölbaşı'na bağlı Velihimmetli Köyü'nde buğday ekili alanlara bıraktı. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, hububatta büyük zararlara ve ekonomik kayıplara yol açan süne zararlısına karşı bölgedeki parazitlenme oranını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

EN ETKİLİ DÜŞMANI
İl
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Temel, parazitlenme oranının artırılmasıyla kimyasal mücadele çalışmalarının o oranda azalacağını söyledi. Süne yumurta parazitoitlerinin, sünenin en önemli ve etkili doğal düşmanları olduğunu vurgulayan Temel, amaçlarının, süne yumurtasına kendi yumurtasını bırakarak sünenin çoğalmasını engelleyen bu faydalı böceklerin sayısını artırarak sünenin yok olmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

HUBUBATA BÜYÜK ZARARLARI VAR
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, hububatta büyük zararlara ve ekonomik kayıplara yol açan süne zararlısına karşı bölgedeki parazitlenme oranını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süne zararlısına karşı savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN