Keçiören'in elektriği İnşaat altında kaldı

Keçiören'de yapılan spor salonu inşaatının duvarlarının arasından geçen enerji nakil kabloları görenleri hayrete düşürüyor

Giriş Tarihi: 30.5.2014
Keçiören Adnan Menderes Mahallesi'nde Badminton Federasyonu için yapılan spor salonu inşaatında akıllara durgunluk veren bir olay yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan spor salonunun ortasından Keçiören'in önemli bir kısmına hayat veren enerji nakil kabloları geçiyor. Yeraltından geçen kabloların inşaatı ikiye böldüğünü söyleyen Şantiye Şefi Engin Ölmez, "Başkent Elektrik Dağıtım Şirketi olan Enerjisa'ya 4 ay önce başvurularımızı yapıp, durumu anlattık. Ancak aylarca hiçbir şey yapmadılar. Baktık olacak gibi değil inşaatımıza başladık. Keçiören'in can damarı bizim inşaatın kolanları arasından geçiyor" diye konuştu.

İNŞAATIN SÜRESİ VAR
Türkiye Badminton Federasyonu için Keçiören Adnan Menderes Mahallesi'nde yapılan spor salonu inşaatında bu kadarına da pes dedirtecek görüntüler yaşanıyor. Yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği spor salonunda duvarların arasından Keçiören'in önemli bir kısmını besleyen enerji nakil kabloları geçiyor. Şaşkınlık yaratacak olayla ilgili konuşan Şantiye Şefi Ölmez, "Enerjisa'ya 4 ay önce başvurduk. Bir türlü kabloların yerini değiştirmediler. İnşaatın süresinde yetişmesi gerekiyordu. Biz de gerekli önlemleri aldıktan çalışmalara başladık. Kabloların bir kısmı kolanların ve merdivenlerin arasında kaldı" dedi.

MAHALLE SAKİNLERİ ENDİŞELİ
Spor salonunun duvarları arasında geçen elektrik kabloları mahalle sakinlerini de endişelendiriyor. İnşaat başladıktan sonra diken üstünde olduklarını söyleyen mahalle sakinleri, "Spor salonu için kazıya başlayınca kablolar dışarıda kaldı. Enerjisa gelip kabloların yerini değiştirmeyince inşaata başladılar. Merdivenin içinden kolonların arasından koca elektrik kabloları geçiyor. Her gün iş kazalarıyla ilgili onlarca olay yaşanıyor. Burada çalışan işçilerin başına bir iş gelse ya da mahalle sakinlerinin başına bir iş gelse bunun hesabını kim verecek. Ankara'nın göbeğinde böyle inşaat mı yapılır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'in elektriği İnşaat altında kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN