'Mahalle Camileri' dönemi

Giriş Tarihi: 16.6.2014

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Mahalle Camileri" projesi ile cemaatin abdest alıp erkenden camiye gitme imkanını bulacağını söyledi

Mahalle camileri dönemini başlatan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Alemdağ Mahallesi'ndeki Veysel Karani Camii'nin temelini attı. Beşikkaya, Karapürçek ve Gültepe mahallelerine yapılacak olan camilerin inşaatı da aynı anda başladı. Temel atma töreninde, mahalle camilerinin hayırlara vesile olması için Kur'an okundu ve kurban kesildi.

"CEMAAT EZANLA YETİŞEBİLECEK"
Altındağ'ın hızla değiştiğini ve her geçen gün daha da geliştiğini söyleyen Tiryaki, bu kutsal mekânların kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi. Daha önce Karapürçek, Beşikkaya mahalleleri ile Altın Köy'e yaptıkları 4 camiyi de hatırlatan Tiryaki, ezan okunduğunda cemaatin rahatlıkla abdest alıp, erkenden namaza yetişebileceği ibadethaneler inşa ettiklerinin altını çizdi. Yeni mahalle camilerinde Selçuklu mimarisine ait motifler yer alacak. Bu camilerde tavandaki oyma figürlerden merdivenlerdeki işlemelere, ahşap zeminden mihraba kadar Selçuklu döneminin izlerini görmek mümkün olacak. 150 kişinin ibadet edebileceği camiler, yazın serin, kışın sıcak tutulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mahalle Camileri' dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN