Tuvallerini bu kez Soma için boyadılar

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Aralarında Mustafa Ayaz, Ali Candaş, Hikmet Çetinkaya ve Mehmet Kıyat gibi ressamların eserlerinin bulunduğu ve geliri geçen ay Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybedenlerin çocuklarının eğitimi için bağışlanacak sergi açıldı. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Sanat Galerisi'nde açılan sergide 60 ressamın eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

KIYAT ÖNCÜ OLDU

Doku Sanat Galerisi'nin sahibi ressam Mehmet Kıyat'ın girişimleriyle düzenlenen sergiden elde edilecek gelir, Soma'da yaşanan maden faciasında vefat eden işçilerin çocuklarının eğitimleri için bağış olarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) verilecek. İNTES Başkanı Celal Koloğlu, facianın ardından duyarlı Türk halkının ülke genelinde kampanyalar başlattığını hatırlattı.

SON GÜN 30 HAZİRAN

Koloğlu, "Yaşamını yitiren işçilerimizin çocuklarının eğitimlerine biz de katkıda bulunmak istedik. Bu amaca hizmet etmek üzere önemli sanatçılarımız eserleriyle İNTES Sanat Galerisi'nde bir araya geldi. Bu sergiden elde edilecek gelir işçi çocuklarının eğitimine yönelik bir kaynak olacak. Katkısı olan herkese içtenlikle teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. Sergi, 30 Haziran'a kadar görülebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuvallerini bu kez Soma için boyadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN