Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kale'nin güzelliğine gölge düşürüyorlar

Ankara Kalesi'nin kronikleşen kirlilik sorunu bölge sakinlerini isyan ettirdi. Esnaf, kale ve çevresine atılan çöplerin bir an önce temizlenmesini istiyor

Daha önce defalarca gündeme gelmesine rağmen bir türlü önlem alınmayan Ankara Kalesi çöplüğe döndü. Her gün yerli ve yabancı yüzlerce turistin ziyaret ettiği Ankara Kalesi ve çevresine atılan çöpler, dökülen hafriyatlar Kale'nin tarihi güzelliğinin önüne geçti. Yetkilileri göreve çağıran bölge esnafı, "Kale'yi temizleyin" dedi.

KURTARILMAYI BEKLİYOR

Başkent'te tarihi güzelliğiyle gezenleri büyüleyen Ankara Kalesi ve çevresi çöplük oldu. Daha önce defalarca gündeme gelmesine rağmen bir türlü önlem alınamayan Ankara Kalesi'nin çevresi çöp depolama alanına döndü. Evsel atıklardan, inşaat hafriyatlarına kadar hemen her türlü çöpün döküldüğü bölge kurtarılmayı bekliyor.

"TURİSTLER ETKİLENİYOR"
Özellikle Kale'ye gelen yabancı turistlerin çöplerden çok etkilendiğini söyleyen bölge esnafı, "Buraya her gün yüzlerce turist geliyor, her tarafı geziyor. Ana girişin dışındaki bütün yerler çöplük gibi. Kalenin eteklerine atılmayan çöp yok. Burayı gezen insanlar bu çöplerin fotoğraflarını çekip bize gösteriyorlar. Yetkililerin bu soruna artık bir önlem alması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale'nin güzelliğine gölge düşürüyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN