Sıcak havaya dikkat

Giriş Tarihi: 11.7.2014

Güneşin kendini göstermesiyle artan hava sıcaklıkları Ankaralılar'ı bunaltacak. Yetkililer bugün ve yarın 36 dereceye kadar yükselecek sıcaklıklar için uyardı

Yaz aylarının iyiden iyiye kendini göstermesiyle birlikte artan hava sıcaklıkları Başkentliler'i bunaltacak. Bugün ve yarın özellikle güneşin yoğun olarak hissedildiği saatlerde 36 dereceyi göstermesi beklenen termometreler için yetkililerden Ankaralılar'a çeşitli uyarılar geldi. Yüksek sıcaklıkların yol açabileceği olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

BU SAATLERE DİKKAT

Sıcak hava uyarısında bulunularak özellikle 10.00-16.00 saatleri arasında güneş altında kalınmaması ve koruyucu tedbirlerin alınmasını tavsiye eden uzmanlar, ayrıca yılın en sıcak günlerinin Ramazan ayına denk geldiğini de hatırlatarak, sıcak hava ve uzun süren açlığın oruç tutmayı çok daha zor hale getirdiğini ve bu nedenle dikkat etmek gerektiğini vurguladı.

SAHURDA BOL SIVI TÜKETİN
Oruç tutan Başkentliler'in güneşin yoğun olduğu saatlerde mümkünde güneş altında kalmamasını tavsiye eden uzmanlar, dışarıya çıkmak zorunda olan Ankaralılar'ı ise gölge olan yerlerde bulunmayı tercih etmelileri noktasında uyardı. Uzmanlar ayrıca sahurda bol bol sıvı tüketmenin ihmal edilmemesi gerektiğini ve gün içinde de rahatlamak için sık sık duş alınabileceğini hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcak havaya dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN