Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polatlı'da su çilesi

Başkent'e 70 kilometre uzaklıktaki Polatlı'da aylardır yaşanan su sıkıntısı vatandaşı isyan ettirdi. Vatandaşlar, "Bu işkence bitsin" diyerek duruma tepki gösterdi

Polatlı'da aylardır yaşanan su sıkıntısı Ramazan'da işkenceye dönüştü. 120 bin nüfuslu ilçede yüksek kesimlerde yaşayan vatandaşlar su akmadığı için kilometrelerce uzaklıktaki çeşmelerden bidonlarla, damacanalarla evlerine su taşımaya başladı. İlçe halkı ise "Yazın ortasında, Ramazan'da ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir damla bile su bulamıyoruz. Bize yapılanlar ayıptır, günahtır. Sorumlular bu vebalin altından kalksınlar" diyerek isyan etti.

SU İÇİN KAVGA EDİLİYOR
Şentepe, Şehitlik, Gülveren, Mehmet Akif mahallelerine uzun süredir su verilemiyor. Bölgede yaşayan binlerce kişi su ihtiyacını çevredeki çeşmelerden ve ASKİ'nin zaman zaman gönderdiği su tankerlerinden karşılıyor. Taşıma su ile ihtiyaçlarını giderdiklerini söyleyen Makbule Çiçek, "Polatlı 50-60 yıl öncesine döndü. El arabalarıyla, bidonlarla çeşmelerden su taşıyoruz. Çeşme önünde insanlar bir kova su için kavga ediyor. Böyle rezillik görmedik" diye konuştu.

SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE
Su sorununun giderilmesi için başvurmadıkları yer kalmadığını anlatan Halil Yumuşak ise "Polatlı Belediyesi'ni arıyoruz. "Bizim sorumluluğumuzda değil ASKİ'yi arayın" diyor. ASKİ'yi arıyoruz, "Bizim sorumluluğumuzda değil Başkent Elektrik yüzünden oluyor" yanıtını veriyor. Başkent Elektrik başkasının üzerine atıyor. Herkes suçu birbirinin üzerine atıyor. Olan biz vatandaşa oluyor. Temizlik ihtiyaçlarımızı bile gideremiyoruz. Çocuklarımızın sağlığı tehlikede" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polatlı'da su çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN