İftarda 'kulüp' açıklaması

Giriş Tarihi: 25.7.2014

Basın mensuplarıyla iftarda buluşan Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen, SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği birçok konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Daha önce SABAH Ankara'nın gündeme getirdiği birçok konuyla ilgili konuşan Taşdelen, görevde bulunduğu ilk 4 ayın değerlendirmesini yaptı. Spor kulübünden altyapı çalışmalarına, Ramazan çadırlarından belediyenin yeni projelerine kadar birçok konuda konuşan genç başkan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BİZİM KULÜBÜMÜZ DEĞİL"
SABAH Ankara'nın daha önce gündeme getirdiği spor kulübünün isim hakkını alacaklarını anlatan Taşdelen, "Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü'nün belediye ile hukuki bağı yok. Çankaya Belediyesi isim hakkını spor kulübünden alacağız. Daha önceki yıllarda örnekleri görülen belediye çalışanının spor kulübünde yöneticilik yapmasına biz izin vermeyeceğiz. Biz bir iki profesyonel takımın değil herkesin spor yapabildiği bir Çankaya istiyoruz" dedi.

"FEDAKARLIK İSTEYEN YAPILAR "
Çankaya Belediyesi'nin uzun süredir başkanlığını yürüttüğü İç Anadolu Belediyeler Birliği'nden ayrıldıklarını da söyleyen Alper Taşdelen, "Bu tarz yapılanmalar hem zaman hem de mali açıdan fedakarlık isteyen yerlerdir. Biz işimiz gücümüz Çankaya olsun istiyoruz. Çankaya'ya hizmet etmek için buraya geldik. Ben başka bir koltukta oturmak istemiyorum. Çankaya'ya hizmet etmek istiyorum. Buraya harcayacağımız parayı ve zamanı Çankaya'ya harcamak istiyoruz" diye konuştu.

"YEREL YÖNETİMDE İLK 6 AY ÖNEMLİ"
Yerel yönetimlerde ilk 6 ayın çok önemli olduğunu söyleyen Alper Taşdelen, "Bu yıl ilk defa Çankaya'nın 5 farklı noktasına Ramazan çadırı kurduk. Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptık. Toplu sünnet şöleni gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bunun için talepler alıyoruz. Mahallelerimize yer altı çöp konteynırları kuracağız. Belirlediğimiz 3 mahalle için çalışmalara başladık. İlk aylar halkın gözünde bırakılan izlenim çok önemli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftarda 'kulüp' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN