Keçiören'de at narkozu paniği

Bonzainin ardından şimdi de 'at narkozu' tehdidi ortaya çıktı. Özellikle Keçiören'de yaygınlaşan bu madde aileleri korkutuyor

Giriş Tarihi: 29.7.2014
Türkiye'nin dört bir yanında gençlerin belası olan bonzainin ardından şimdi de 'at narkozu' gündeme geldi. Keçiören'de son dönemde bazı mahallelerde artış gösteren 'at narkozu' da bonzai gibi ucuz olduğu için tercih ediliyor. Oğlu 'at narkozu' batağına saplanan bir anne ise "Keçiören'de bu maddenin kullanımı çok yaygınmış. Her sokak başında satılıyormuş" diye feryat ediyor.

GÖZÜMÜN ÖNÜNDE ERİYOR

Oğlunun yaklaşık 9 aydır 'at narkozu' kullandığını ifade eden 4 çocuk annesi C.M., "Oğlum 18 yaşında. 110 kiloydu, çok yemek yerdi. Ancak bu maddeye başladığından bu yana yemek yemeyi bıraktı. 9 ay içinde 31 kilo vererek, 79 kiloya düştü. Oğlum gözümün önünde her geçen gün eriyor" dedi. Oğluna madde satan torbacıyı sokak sokak gezip bulduğunu söyleyen C.M., ona oğlunun daha çok küçük olduğunu, uyuşturucu vermemesini söylediğini anlatarak, "O da bana 'ben yoluma bakarım. Parayı kim verirse ona veririm. 10 yaşında çocuğa bile satarım dedi' dedi. Ben onlarla baş edemiyorum" dedi.

MAHALLELİLER SESSİZ KALIYOR

Yaşadıkları mahalledeki hemen hemen her çocuğun at narkozu denilen bu maddeyi kullandığını iddia eden acılı anne C.M., "Aileler bu durumu biliyor. Hem utandıkları hem de torbacıdan korktukları için sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Ancak ben oğlumu bu bataktan kurtarabilmek için mücadele veriyorum" diye konuştu. Oğlunun madde bağımlısı olduğunu öğrenince dünyasının başına yıkıldığını anlatan C.M., "Oğlum benden her gün 15 TL istiyordu. 'Ne yapacaksın' dediğimde kızıp evden kaçıyordu. Bir gün eve baygın halde geldiğinde şüphelendim. 22 saat hiç kalkmadan uyudu. Sonra araştırdımki at narkozu içmeye başlamış. O an dünyam başıma yıkıldı. Oğluma bu durumu hiç yakıştıramıyordum. Ne yapacağımı şaşırdım" dedi. C.M. oğlunun at narkozu alabilmek için hırsızlık yapmasından korktuğunu da sözleine ekledi.

KULLANIM HAD SAFHAYA ULAŞTI
C.M., oğlunun daha önce 3 kez uyuşturucu kullanırken yakalandığını da anımsatarak, "Bu maddeyi kullanan çocuklar hırsızlık yapmaya başladı. Oğluma para veremediğim zamanlar oluyor. İleride onun da hırsızlık yapmasından endişe duyuyorum. Yetkililerden tek isteğim ne olur mahallemize gelip bu kişilerle mücadele etsinler. Oğlum bu bataktan kurtulsun" diye konuştu. Keçiören'deki mahalle muhtarlarından biri ise 'at narkozu'nun kullanımının son dönemde büyük artış gösterdiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Ne yazık ki mahallemizde madde kullanımı had safhalara ulaşmış durumda. Sürekli şikayet almaya başladık. Bu durum Keçiören'deki birçok mahallede mevcut. Emniyetten uyuşturucu konusunda destek bekliyoruz. Bir de gençler bu maddeleri parklarda içiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'de at narkozu paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN