Domatesin en güzeli festivalle taçlanacak

Ayaş'ın dillere destan domatesi, Ayaş Belediyesi'nin "Domates, Tarihi Evler ve Kültür Festivali"yle 20 Eylül'de görücüye çıkacak

Giriş Tarihi: 18.9.2014
AYAŞ Belediyesi tarafından ilki gerçekleştirilecek "Domates, Tarihi Evler ve Kültür Festivali", 20 Eylül'de başlayacak. Festival, Ayaş merkez ve gölet mevkiinde yapılacak ve iki gün sürecek. Festivale gelecek misafirler hazırlanan programla eğlenerek aynı zamanda Ayaş'ın tarihi dokusu içerisinde yöresel stantlarda alışveriş yapma imkanı bulacak.

GÖKHAN ÖZEN AYAŞ'TA
Ünlü sanatçı Gökhan Özen ile Ayaş'ın yerel sanatçıları, Ankara oyun havalarının starları festivalde sahne alacak. Belediye Başkanı Bülent Taşan, "Ayaş domatesi bilindiği üzere ülkemizde marka olan bir ürün. Domatesimizi bugüne kadar yeterli derecede anlatamadık. Bu nedenle bu yıl ilk defa gerçekleştireceğimiz festivalde amacımız halkımıza Ayaş'ın tarihi dokusu içerisinde zengin bir doğaya, ürünlere sahip olduğunu göstermek" dedi. 20 Eylül'deki festival açılışının ardından "En İyi Domates Üreticisi" ve "Ayaş Domates Güzeli" yarışmaları da düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Domatesin en güzeli festivalle taçlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN