Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünal TURAKOĞLU: Gençler'deki "Hürrem"ler

Giriş Tarihi: 28.9.2014
Gençlerbirl iği, son yıllarda eşine rastlanmayan işlere imza atıyor.
Sezon başlamadan giden Kemal Özdeş, İlhan Cavcav'a çok yakın olan ve futboldan anladığını zanneden (!) birilerinin, 'Şunu niye oynatıyor, bunu niye oynatmıyor" telkinlerini ciddiye alan Başkan'ın "Beni takmıyorsun" deyip gönderdiği Mustafa Kaplan ve son olarak Eskişehirspor galibiyetinden sonra gelen İrfan Buz...
Kemal Özdeş,
getirildiğinde herkes gibi ben de çok şaşırmıştım.
Usta gazeteci ağabeylerim, "Bu adam çok durmaz" dediğinde niye öyle söylediklerini anladım. Tabi onlar benden daha iyi tanıyordu Cavcav'ı.
Mustafa Kaplan
ile Hacettepe'nin gençlerini şampiyon yaptığı dönemde konuşmuştuk. O kadar çok istiyordu ki Gençlerbirliği'ni çalıştırmayı.
Kafasında kadrosunu bile kurmuştu. Hacettepe'den götüreceği oyuncuları, yurt dışında izlediği yabancıları, herşey hazırdı. Nitekim de yaptı hepsini.
Ama yazının başında da söylediğim gibi, İlhan Cavcav'a çok yakın olan ve bu kulübe bırakın katkıyı, zarar vermekten başka birşeyi olmayan birkaç kişi nedeniyle Cavcav, Kaplan'a onay vermedi ve Özdeş'i getirdi. Getirdi, getirmesine de pişmanlığı yüzüne yansıdı.
Mustafa Kaplan da "Madem öyle ben de Ankaragücü'ne giderim" dedi.
Eğer bir insanı, futbolcular seviyorsa, taraftar seviyorsa, yönetim seviyorsa o zaman başarılı olursunuz. Ender bulunur böyleleri. Mustafa Kaplan böyle biriydi. Ankaragücü ile görüştü, anlaştı.
Hatta haberini bile ilk ben yaptım.
Sonra baktı ki Cavcav, elinin altındaki Mustafa Kaplan gidiyor, "Seni takımın başına getireceğim, nereye?" dedi.
Sonra da sözünü tutup, takımın başına getirdi.
Ne olduysa ondan sonra oldu!
O söylediğim bazı isimler hazırlık kampının bitmesini sabırla beklediler.
Sonra lig başladı.
1-1 biten Çaykur Rizespor maçından itibaren başladılar Cavcav'ın aklına girmeye. "Şunu oynatmıyor, bunu oynatıyor, bu yanlış yerde oynuyor, bunu çıkartmıyor..." Eee Cavcav da insan tabi. Bursaspor maçında da benzer lafları duyup, maç kaybedilince aldı kellesini.
Hani Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem vardı ya... Pargalı İbrahim ve Şehzade Mustafa'yı yemek için padişaha verdi gazı, verdi gazı...
Aynen öyle oldu işte. Gençler'de bir Hürrem yok ki... "Padişahım çok yaşa" deyip, daha çok adamın kellesini aldırırlar İlhan Cavcav'a... Gelelim İrfan Buz'a... Çok kültürlü, altyapısı sağlam bir insan. Zamanla daha da iyi tanıyacağız kendisini.
Buz'un Başkan'dan yana sıkıntısı olmaz, ama diğer "Hürrem"lere dikkat etsin. Bugünki Balıkesirspor maçı öncesi takım iyi bir hava yakaladı. Hocanın gelmesiyle de yüzler gülüyor.
İnşallah iyi başlar da şu Ankara futbolundan bir nebze olsun tad almaya başlarız...

"Padişahım çok yaşa" deyip, daha çok adamın kellesini aldırırlar İlhan Cavcav'a...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal TURAKOĞLU: Gençler'deki "Hürrem"ler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN