Hastalıklara iyi gelen şifalı su

Giriş Tarihi: 10.10.2014

Çubuk'ta böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği iddia edilen şifalı su, hastaların ziyaretçi akınına uğruyor

Şifalı olduğuna inanılan içme suyu çeşmesi, dolup taşıyor. Çubuk'a bağlı Durhasan Mahallesi'ndeki Baybağ mevkiinde bulunan çeşme suyunun halk arasında şifalı olduğuna inanılıyor. Çevre ilçelerden yüzlerce ziyaretçinin uğradığı çeşme suyu, iddiaya göre böbrek taşlarını eritip düşürüyor. Çevrede piknik yapan vatandaşların, uzun kuyruklar oluşturarak şifalı suyu bidonlara doldurup döndükleri belirtiliyor.

BÖBREK TAŞINA İYİ GELİYOR

Ancak çeşmeye gelenler, çeşmenin ve çevresinin bakımsız ve su için gelenler tarafından çevresinin kirletilmesi sorununa dikkat çekerek bu sorunun giderilmesini istiyor. Yaklaşık 6 aydır böbreklerindeki taş nedeniyle ağrı çektiğini söyleyen Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Metin, "Muayene için gittiğim doktor 2 santimetre taş olduğunu söyledi. Bu suyun ise böbrek taşına iyi geldiğini duydum" diye konuştu.

SU SAYESİNDE BÖBREK TAŞINI DÜŞÜRDÜ
Suyu tesadüfen keşfettiklerini anlatan Emine Oğuz isimli vatandaş, "Suyu kullanmaya başladıktan sonra böbreğimde bulunan taşlar kum haline geldi. Bu suyu içmeye başladıktan sonra aniden sancılandım ve doktora gittim. Doktor, 'sen kum düşürüyorsun, nasıl yaptın bunu' dedi. Ben de şifalı sudan içtiğimi söyledim." Kemal Oğuz ise eşinin içtiği su sayesinde böbrek taşlarını düşürdüğünü vurgulayan başka bir vatandaş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalıklara iyi gelen şifalı su
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN