Ankaralılar şebeke suyundan memnun

Giriş Tarihi: 25.10.2014
Ankaralılar şebeke suyundan memnun

TÜİK, 4 bin hanede Yaşam Memnuniyet Araştırması yaptı. Ankaralılar'ın yüzde 73.7'si her yıl tartışılan 'şebeke suyu'ndan memnun olduğunu açıkladı

Her yıl olduğu gibi bu yaza da damgasını vuran Ankara'daki şebeke suyu tartışmaları hala sıcaklığını koruyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka arasındaki şebeke suyu kavgası zaman zaman yeniden alevleniyor. Bu kadar çok tartışılan suyla ilgili Türkiye İstatistik Kurumu Ankara Bölge Müdürlüğü'nün 2013 yılında yaptığı "Yaşam Memnuniyet Araştırması" ise çarpıcı sonuçları ile dikkat çekiyor. Anket kapsamında Ankaralılar'a şebeke suyu, ulaştırma ve kanalizasyon başta olmak üzere10 ayrı hizmet ile ilgili memnuniyetleri soruldu. Yaklaşık 4 bin hanede 12 bin kişiyle yüz yüze görüşülerek yapılan ankette vatandaşlara "Belediyenin şebeke suyundan memnun musunuz?" sorusu yöneltildi. Ankaralılar'ın yüzde 73.7'si 'memnunuz' derken, yüzde 16.9'u 'memnun değiliz' yanıtını verdi.

Kararsızlar çok az
Anketin geri kalanının 7.3'lük bölümünü orta kararlılar, 1.8'lik bölümünü kararsızlar oluştururken 0.3'lük kesim ise belediyenin hizmeti olmadığını belitti. ASKİ tarafından yürütülen kanalizasyon çalışmalarının da sorulduğu ankette Başkentliler'in yüzde 72.9'u kanalizasyon çalışmalarından da memnun olduğunu açıkladı. Belediyenin beğenilen hizmetlerinin başında yüzde 76.5'lik memnuniyetle "Çöp ve Çevresel Atık Toplama" geliyor. Onu yüzde 73.7 ile şebeke suyu hizmeti takip ederken 3'üncü sırada 72.9'la kanalizasyon hizmetleri takip ediyor. Belediyenin vermiş olduğu en önemli hizmetlerin başında gelen toplu taşıma hizmetlerinin de sorulduğu ankete vatandaşların yüzde 62.2'si memnun olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralılar şebeke suyundan memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN