Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreği yanan anne: Altındağ'ı yıksınlar

Altındağ'da bonzai içerek hayatını kaybeden 19 yaşındaki Muhammed Mustafa Duru'nun acılı annesi Aysel Duru, "O Altındağ'ı yıksınlar. Tacirlerin inlerine insinler" diye isyan etti

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Yüreği yanan anne: Altındağ'ı yıksınlar
'da uyuşturucunun bir numaralı adresi olan Altındağ'da bonzai içtikten sonra hayatını kaybeden Muhammed Mustafa Duru'nun annesi Aysel Duru, yüreğindeki acıyı SABAH Ankara'ya anlattı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a seslenerek, "Paralel Yapı'ya girdiğiniz gibi uyuşturucu satanların da inlerine girin. Yeter artık başka acılar yaşanmasın" dedi. Gültepe Mahallesi'nde arkadaşlarıyla birlikte bonzai içen 19 yaşındaki Muhammed Mustafa Duru, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Muhammed'in geçen yıl büyük umutlarla gittiği Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Bölümü'nü yarıda bıraktığı belirtildi.

HIRSIZLIK YAPMIŞ

Oğlunun uyuşturucu maddeyle lisede tanıştığını söyleyen acılı anne Aysel Duru, "Oğlumu kurtara bilmek için çok mücadele ettik. Perişan olduk. Doktor bize "para vermeyin para bulamayınca mecbur bırakır" dedi. Biz de harçlık vermeyi bıraktık. Ama 'para vermeseniz de bulurum' diyordu. Sonra öğrendik ki uyuşturucu alabilmek için arkadaşlarıyla hırsızlık yapıyormuş. Polis yakaladı. 60 gün cezaevinde yattı. Geçtiğimiz hafta tahliye oldu" diye konuştu.

70 GÜNDÜR İÇMİYORDU

Oğlunun cezaevinde uyuşturucu içmediğini ve bu nedenle kilo aldığını söyleyen anne Duru, "Cezaevinden çıktıktan sonra hep yanımızdaydı. 70 gün boyunca kullanmadı. Ama o gün akşam öldüğünü öğrendik" dedi. Muhammed'in uyuşturucuyu bırakmak istediğini ama bir türlü kurtulamadığını anlatan anne Duru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenerek, "Paralel Yapının inlerine girdiniz. Uyuşturucu tacirlerinin de inlerine girin. O Altındağ'ı yıkın. Ortada dağ kalmasın" ifadelerini kullandı.

BIRAKTIM DEMİŞ

Bonzai nedeniyle hayatını kaybeden Muhammed ile öldüğü gün sohbet ettiğini söyleyen arkadaşı Yavuz Demirtaş, annesini yalnız bırakmadı. Demirtaş, "Mustafa benim çocukluk arkadaşımdı. Madde kullanmaya başladıktan sonra eski samimiyetimiz kalmadı. O gün karşılaştığımızda uyuşturucuyu bıraktığını söyledi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreği yanan anne: Altındağ'ı yıksınlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN