Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parkurcular Ankara Kalesi'ni fethetti

Ankara Kalesi'nin tarihi surlarında takla atan, aşağı sarkan Başkentli parkurcular, yüzlerce turiste unutamayacakları bir hafta sonu yaşattı

Parkurcular Ankara Kalesi'ni fethetti
Başkentli parkurcular Ankara Kalesi'ni salladı. Bir hedeften diğerine tüm engelleri aşarak geçen parkur tutkunu gençler tarihi surların üzerinde fizik sınırlarını zorlayarak yaptıkları hareketlerle Ankara Kalesi'ni fethetti. Yerden metrelerce yükseklikteki kale surlarının üzerinde taklalar atan, surlardan aşağı sarkan parkurcular yaptıkları birbirinden zorlu ve tehlikeli hareketlerle hafta sonunda kaleyi ziyaret eden yüzlerce turiste unutamayacakları bir hafta sonu yaşattı. Ankaralıların henüz parkur sporuna alışamadığını söyleyen Furkan Yaşar, "Parkur bir şehir sporudur ve şehirde yapılır. Ankaralılar henüz parkurculara alışamadı. Antrenman için parka gittiğimizde güvenlik görevlileri çimlere zarar verdiğimiz için kovuyor. Spor salonlarına giremiyoruz. Biz de arkadaşlarımızla fırsat buldukça şehrin farklı mekânlarında toplanıp çalışmalar yapıyoruz. Ankara'da da parkurcuların olduğunu herkese göstermek istiyoruz" dedi.

'Hiç tehlikeli değil'
Kale surları üzerinde korkusuzca taklalar atan Başkent'in tek kadın parkurcusu Hazal Nehir, parkurun tehlikeli bir spor olmadığını söyledi. ODTÜ'de Jeoloji Mühendisliği okuyan Nehir, "Ben parkura 6 ay önce başladım. Bu sporu yaparken kendimi çok özgür hissediyorum. Kadınlar kendi sınırlarının farkında değiller. İnsanlar inandıkları şeyin peşinden giderlerse başaramayacakları hiç bir şey yok. Yeter ki kendilerine inansınlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parkurcular Ankara Kalesi'ni fethetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN