Kadınlara yeni yıl öncesi öneri

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Kadınlara yeni yıl öncesi öneri

Stil danışmanı Aysun Kaba, kadınlara yeni yıl öncesi kıyafet seçiminde birçok öneride bulunarak, "ipuçları" verdi

Yılbaşında ne giysem, hangi kıyafetleri konbinlesem... Bu ve buna benzer birçok soru özellikle kadınların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Stil danışmanı Aysun Kaba, yeni yıl öncesi kıyafet seçimi konusunda kadınlara birçok öneride bulunda. Kaba, aynı zamanda 40,50 ve 60'lı yaşlardaki kadınların ne tür kıyafetler tercih etmesi gerektiği hakkında ipuçları verdi.

RUHU VE FİZİĞİ GÜZELLEŞTİRİN

Aysun Kaba, 40'lı yaşların kadınlar için önemli olduğunu anlatarak, "Hayata farklı baktığımız, rafineleştiğimiz, sadeleştiğimiz, "az çoktur"u hayatımıza geçirdiğimiz güzel bir dönemimizdir. Olgunlaştıkça ve yaş aldıkça, genç ve modern görünmenin en önemli ipucu, "ne kadar az, o kadar çoktur"u hayatımızla içselleştirmektir" dedi. Kaba, ruhu ve fiziği güzelleştirmenin önemine dikkat çekerek, şu önerilerde bulundu.
Saçlarınızın dip boyası çıkmış bir şekilde dolaşmıyorsunuz.
Gri saçlarla dolaşın. Saçlarınızın her yeri beyaz diye üzülmeyin. Yakın gözlüğünüzü renkli kullanın. Topuklu ayakkabınız, jeaniniz ve ipek gömleğinizin hayat kurtarıcı parçalar olduğunu unutmayın.
Koyu renk dudak kaleminizi hayatınızdan çıkarın.
Hayatınızdan fazla olan her şeyi çıkarın.
Klasik giyinin ama asla demode olmayın.
Sosyal olun, gündemi takip edin.
Fazla makyaj, sizi olduğunuzdan daha yaş almış ve yorgun gösterir. Unutmayın!!!
El ve ayak bakımına önem verin.
Genç görüneceğim diye asla gülünç duruma düşmeyin.
Ufak dokunuşlarla büyük vuruşlar yapın. 40, 50, 60 yaşlarındaysanız dolabınızda üç şeyi eksik etmeyin: 1- İpek, 2- Kaşmir, 3- Jean (yırtık olmayan)

ABARTILI MAKYAJDAN KESİNLİKLE KAÇININ

Yılbaşı gecesi o davetin en stil kişisi olmak istiyorsanız?
Parlak ve parıltılı ayrıntılar şıklığınıza şıklık katar. Beyaz saten yakalı kadife cekete ne dersiniz?
Altına beyaz kadife bol pantolon, işte size şık bir smokin… Kıyafetinizi seçerken kendi tarzınızı ve vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurun. Topuklu ayakkabı tercihiniz her zaman rahat olmalı. Çok abartılı makyaj yapmayın dikkati mükemmel elbisenize çekin. Ne dar kıyafetin içinde sıkışın ne de bol kıyafetin içinde kaybolun. Eğer hata yapmak istemiyorsanız, kesinlikle klasik model ve renklere yönelin. Örneğin siyah bir mini elbise tercih edebilirsiniz. Kıyafetinizi aksesuarlarla zenginleştirin, küçük detaylarla stilinizi yansıtın.

ŞIK OLMAK AYRI BİR ŞEYDİR

Stil sahibi bir kadın olmak istiyorsanız, ne vaktinizi ne de nakdinizi kaybetmeyin. Modayı takip etmek, tasarım giymek, markacı olmak, sizi hiçbir zaman stil sahibi yapmaz. Stil ne giyeceğini bilmektir. Giydiğiniz şeylerle kimliğinizi yansıtmaktır. Şıklıkla stili karıştırmayın. Şık olmak ayrı bir şeydir, stil sahibi olmak ayrı. Mutluluk, huzur, şükretmek stilin en önemli öğeleridir. İşte genç ve modern görünmenin olmazsa olmazları…
Dudaklarınız için şeffaf, pembe tonları seçin.
Kaşlarınıza yukarı doğru kavis verin. Kalemle veya kaş boyasıyla beyazlamış kaşlarınızı kapatın.
'Eyeliner'ınızı inceltin.
Kirpiklerinizin uç kısmına doğru kirpik taktırın.
Fondoten ve pudranızı inceltin.
Okuma gözlüklerinize zincir takmayın.
Topuklu ayakkabılar giyinin ama babetlerle de genç ve modern görüneceğinizi asla unutmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara yeni yıl öncesi öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN